"Szybka pomoc dla Polonii na Ukrainie"

"Szybka pomoc dla Polonii na Ukrainie"
,,Szybka pomoc dla Polonii w gminie Jakuszyńskiej na Ukrainie" to akcja zorganizowana na prośbę prezes organizacji ,,Polsko - Ukraiński Fundament Winniczyzny" Hanny Radzichowskiej. Dary można składać do 8 listopada, w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.
 
W oficjalnym piśmie skierowanym do Fundacji "Bratnia Dusza" Hanna Radzichowska zwraca się z prośbą o wsparcie i przeprowadzenie dla rodzin polskiego pochodzenia akcji zbiórki darów. - Potrzeby są ogromne ponieważ gmina Jakuszyńska to cztery wioski, w których mieszka około 70 rodzin z korzeniami polskimi - podkreśla prezes ,,Polsko - Ukraińskiego Fundamentu Winniczyzny".
   Organizatorzy zbiórki zwracają się do Sądeczan z prośbą o przekazywanie darów w związku z nadchodzącą zimą. Potrzebna jest ciepła odzież (kurtki, rękawice, czapki, swetry), ale także koce, kołdry, poduszki, ręczniki; środki higieny (tj. mydła , szampony, pasty do zębów, szczoteczki, wilgotne chusteczki, pampersy w różnych rozmiarach, itp.).  Mieszkańcy gminy Jakuszyńska potrzebują także środków czystości - proszki do prania, płyny do mycia podłóg, czy płyny do mycia naczyń. Mieszkające w gminie dzieci czekają na plecaki oraz zabawki. Ważnym elementem zbiórki są też środki apteczne - syropy na kaszel, leki na odparzenia i odleżyny, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz witaminy.
   Dary serca można składać w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu - ul. Szwedzka 2 od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 17:00. Akcja trwa do 8 listopada.

Oprac. (MK) fot. UM NS.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica