Województwo wspiera finansowo ratowników z Nowego Sącza

 Województwo wspiera finansowo ratowników z Nowego Sącza
Szkolenia dla psów tropiących, specjalistyczne umundurowanie, niezbędny sprzęt, a także kursy pierwszej pomocy. Wsparcie finansowe na te cele otrzymają od Województwa Małopolskiego strażacy - ratownicy z Nowego Sącza i Kęt. Umowę w tej sprawie podpisano dzisiaj (22 maja) w Krakowie.

Umowę dotyczącą wsparcia finansowego Miasta Nowy Sącz i Gminy Kęty z przeznaczeniem na doposażenie i utrzymanie grup poszukiwawczo – ratowniczych ochotniczych straży pożarnych podpisali w Krakowie: wicemarszałek Wojciech Kozak, wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż i burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.
    Zakup specjalistycznego sprzętu dla strażaków pozwoli podnieść stopień przygotowania operacyjnego grup poszukiwawczo – ratowniczych. Każda z jednostek otrzyma na ten cel po 20 tys. zł. - "Przekazana kwota to początek wsparcia, którego chcemy udzielać grupom ratowniczym OSP. Mam nadzieję, że w kolejnym budżecie ta forma pomocy zostanie już wpisana na stałe – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak.
  Wsparcie przekazane przez Województwo Małopolskiego pozwoli zakupić m.in: umundurowania i obuwie do pracy w terenie, ręczne latarki, ładowarki do akumulatorów, kursy pierwszej pomocy, szkolenia ratowników i psów tropiących.

Małgorzata Kareńska fot. Woj. Małopolskie.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Biuro prasowe/mprz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica