Astronomiczna zima. Na stokach warunki narciarskie są bardzo dobre.

Astronomiczna zima. Na stokach warunki narciarskie są bardzo dobre.
Najbliższa sobota (21 grudnia) to pierwszy dzień astronomicznej zimy. Tymczasem na Pasterkę w mrozie pójdą chyba tylko mieszkańcy miejscowości górskich i podgórskich. Tutaj w okresie Świąt Bożego Narodzenia może spaść niewielki biały puch, a termometry wskażą od około - 8 stopni C. – w nocy, do - 2 stopni C. w dzień. Warunki narciarskie są bardzo dobre.

Z najnowszych prognoz IMGW wynika, że w Krynicy – Zdroju Wigilia, a także Święta Bożego Narodzenia upłyną pod znakiem sporej ilości słońca. Podobnie będzie w Noc Sylwestrową. Słabe opady śniegu spodziewane są od ok. 27 do 31 grudnia. Nowy Rok 2014 uzdrowisko pod Górą Parkową powita słońce i temperatura ok. – 4 stopnie C.
    Od soboty (21 grudnia) stacja narciarska Jaworzyna Krynicka będzie czynna w godzinach od 9:00 do 18:00. Organizatorzy planują otworzyć trasę nr 6 (1000m) wraz z 4-os koleją krzesełkową. W niedzielę być może czynna będzie trasa nr 2 i dwa wyciągi orczykowe. Oprócz wymienionych tras czynne są: trasa nr 1 (2600m), trasa nr 3 (650m) oraz wyciąg szkoleniowy dla dzieci "Żółwik" na trasie nr 2.
   Astronomiczna zima rozpoczyna się od przesilenia zimowego i trwa do równonocy wiosennej. Na półkuli północnej to okres między 22 grudnia a 21 marca. Czasem daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień). W tym czasie dzień jest krótszy od nocy, jednak z każdą kolejną dobą go przybywa, a nocy ubywa.

Małgorzata Kareńska własne, Jaworzyna Krynicka

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, Jaworzyna Krynicka

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica