Beata Szydło – potwierdza udział na XXVII Forum Ekonomicznym.

Beata Szydło – potwierdza udział na XXVII Forum Ekonomicznym.
Beata Szydło będzie gościem rozpoczynającego się we wtorek (5 września) XXVII Forum Ekonomicznego. Szefowa rządu weźmie udział w sesji plenarnej „Polityka. W służbie wartości czy interesów?”.
 
 Podczas ubiegłorocznego Forum Ekonomicznego, w czasie  debaty z udziałem premierów Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy premier Beata Szydło powiedziała: - Krynica to dobre miejsce na budowanie dobrych projektów – i taki projekt budujemy wspólnie. Grupa Wyszehradzka bardzo często postrzegana przez kolegów z UE jako grono niepokornych premierów, którzy mają zawsze swoje zdanie na każdy temat. Ale okazuje się, że racja jest po naszej stronie.
    Natomiast po spotkaniu  z szefem ukraińskiego rządu Wołodymyrem Hrojsmanem dodała: - Mam nadzieję, że uda się w bardzo krótkim czasie rozwiązać problemy, które w tej chwili są związane z agresją Rosji na Ukrainę. Polska niezmienne stoi na stanowisku, że jesteśmy i chcemy być ambasadorem Ukrainy na arenie Unii Europejskiej. Podkreślamy, że wolna, suwerenna, demokratyczna Ukraina, to jest gwarancja bezpieczeństwa Europy i Polski.
 
Oprac. (MK) fot. arch.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Forum Ekonomiczne.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica