Białka Tatrzańska: „Bezpieczna zima” - z Małopolskie TV.

Białka Tatrzańska: "Bezpieczna zima" - z Małopolskie TV.
Na stokach narciarskich trwa akcja „Bezpieczna Zima”. W ostatni weekend (16 i 17 lutego) szkolenia z zasad bezpiecznego korzystania z nartostrad odbyły się w stacji narciarskiej Białka Tatrzańska.

Partnerem akcji jest Mercedes - Benz, dzięki czemu zainteresowani mogą m.in. popróbować swoich umiejętności prowadzenia tej marki samochodu. Udało się to również naszym dziennikarzom.
    „Bezpieczna Zima” odbywa się na stokach narciarskich, w tym również na Jaworzynie Krynickiej (9 i 10 lutego), gdzie są przeprowadzone pokazy ratownictwa, rozdawanie kasków dzieciom, edukacja z dziećmi dekalogu narciarza, konkursy i zabawy na stoku dla narciarzy. Ratownicy zachęcają narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach oraz promują bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych. Poprzez pokazy akcji ratowniczych na stokach, naukę pierwszej pomocy, naukę i uświadamianie narciarzy i snowboardzistów czym grozi nieodpowiednie wyposażenie na stoku (kaski, nie dopięte buty, nie wyregulowane narty, itd.) oraz nieodpowiednie zachowanie na stoku (zasady zachowania się na stoku, promowanie bezpieczeństwa, itd.).

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica