Brać przewodników beskidzkich spotkała się na opłatku w Kamiannej

Brać przewodników beskidzkich spotkała się na opłatku w Kamiannej
Tradycyjnie we czwartek spotkali się wczoraj (10 stycznia) w Kamiannej przewodnicy beskidzcy z Nowego Sącza, Krynicy - Zdroju oraz Gorlic. Tradycję tę ponad 30 lat temu zapoczątkował ks. Henryk Ostach, a obecnie kontynuują ją Emilia i Jacek Nowakowie, jego następcy na Miodowym Królestwie. 

     Chciałbym gorąco serdecznie podziękować wszystkim przewodnikom za trud przywożenia wycieczek do Kamiannej, chwalenia jej. Za to, że dostrzegacie nas oraz piękno Ziemi Sądeckiej i Beskidu Sądeckiego. Jesteście solą tej ziemi. To, że jesteśmy tutaj - to dzięki wam. Bez was pewnie nikt by się tu nie zapędzał. - mówił Jacek Nowak, gospodarz pasieki „Barć”. Noworoczne spotkanie opłatkowe rozpoczęła msza św w parafialnym kościółku pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, którą celebrował ks prałat z Gromnika - Andrzej Jedynak, kapelan przewodników. Towarzyszył  mu ks. Grzegorz Sowa, proboszcz Kamiannej, który pobłogosławił zgromadzonych oraz Miodowe Królestwo.
    Następnie w pasiecznej kawiarni przewodnicy łamali się opłatkiem, składali sobie noworoczne życzenia i wspólnie kolędowali. Serca, życzliwości oraz szczerych życzeń było co nie miara. Nie zabrakło też wyśmienitego poczęstunku, ciasta, bigosu oraz kiełbasek z ogniska. Opłatkowe biesiadowanie przewodników uświetniły dzieci z Polan, Piorunki i Berestu. Pod kierunkiem Mariusza Kłapacza i Sylwii Tokarczyk zaprezentowały historię narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda.
 

Tekst i foto Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica