Burmistrz popiera protest Rady Powiatu.

Burmistrz popiera protest Rady Powiatu.
Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy - Zdroju w piśmie do Barbary Bulanowskiej Dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ popiera protest złożony przez Radę Powiatu Nowosądeckiego przeciwko decyzji planowanego zmniejszenia kontraktu na usługi medyczne w 2014 roku dla Szpitala Powiatowego im. Józefa Dietla.
 
Radni Powiatu uważają, że planowane ograniczenie środków na leczenie szpitalne stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów. Ich zdaniem ograniczanie możliwości leczenia poprzez zmniejszenie kontraktu na 2014 rok jest działaniem na ich szkodę. - "Oczywistym staje się fakt, że ograniczenie możliwości leczenia pacjentów - poprzez zmniejszenie kontraktu na kolejny rok - jest działaniem na szkodę pacjenta, co jest trudne a nawet niemożliwe do zaakceptowania przez władze samorządowe Krynicy – Zdroju" - wyraża opinię Dariusz Reśko.
    Burmistrz, powołując się na opinię Sławomira Kmaka, dyrektora krynickiej lecznicy w piśmie do MOW NFZ pisze, że szpital w przyszłym roku przyjmie ok. tysiąca pacjentów mniej. Fakt ten znacząco obniży poczucie bezpieczeństwa w zakresie opieki zdrowotnej kryniczan, osób przebywających na leczeniu, jak i turystów przybywających do uzdrowiska. Pacjenci zostaną pozbawieni możliwości leczenia szpitalnego oraz diagnostyki często wymaganej przez kliniki i szpitale specjalistyczne, niezbędnego do kontynuowania leczenia. - "Co więcej, ograniczenie środków na leczenie szpitalne spowoduje redukcje etatów średniego personelu medycznego, co w obecnej trudnej sytuacji na rynku pracy w powiecie nowosądeckim rodzi olbrzymie obawy i problemy społeczne. – dodaje gospodarz uzdrowiska. Przy okazji zwraca uwagę, że szpital świadczy usługi medyczne na bardzo wysokim poziomie, a kompetencje personelu są wysoko oceniane przez hospitalizowanych.
    Burmistrz liczy na szybkie zapoznanie się z jego opinią przez Małopolski Oddział Wojewódzkiego NFZ oraz informacje o możliwościach renegocjowania warunków planowanego kontraktu.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Krynica - Zdrój

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica