Camper promował w Rzymie Małopolskę i ŚDM.

Camper promował w Rzymie Małopolskę i ŚDM.
W Niedzielę Palmową, 20 marca, kursujący po Europie w ramach promocji regionu Camper Małopolski przystanął na Piazza Risorgimento przed Watykanem wywołując zainteresowanie ludzi zmierzających na i z placu Świętego Piotra.

Załoga Campera przywiozła ze sobą przewodniki po Małopolsce, mapy Krakowa i regionu oraz ulotki informacyjne o Światowych Dniach Młodzieży, które będą odbywać się w Krakowie od 26 do 31 lipca. Rozdawała także drewniane, czerwone korale, obraz których – zdobiący zresztą ten kempingowy samochód – stanowi jeden z symboli Małopolski. Przy Camperze można było uzyskać praktyczne informacje m.in. o zwiedzaniu Krakowa, o Szlaku Architektury Drewnianej, turystyce aktywnej w regionie, kulturowej, zdrowotnej bądź sakralnej.
     Uwagę odwiedzających stoisko gości przykuwały bazie (rzadki widok w Wiecznym Mieście; możliwe do kupienia w polskich sklepach), pisanki oraz palmy wielkanocne z Lipnicy Murowanej, w której co roku odbywa się konkurs na najwyższy okaz. Wypytujący o wielkanocne zwyczaje młodzi Włosi podarowali ekipie Campera gałąź drzewa palmowego, którą tam wraz z gałązkami oliwnymi tradycyjnie święci się w Niedzielę Palmową.    
    Na pachnący swojsko koszyk tęsknie spoglądała również licznie odwiedzająca stoisko polonia, która zabierała materiały o Małopolsce dla zaprzyjaźnionych Włochów.
Camper to mobilne centrum promocji Małopolski. Od 2013 roku, kiedy wóz ruszył w pierwszą trasę, jego załoga odwiedziła ponad 20 krajów Europy. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Małopolska Organizacja Turystyczna, stowarzyszenie działające pro publico bono, powołane w 2001 roku do promocji Krakowa i regionu.
Trasy Campera można śledzić na :
www.campermalopolski.blogspot.com oraz www.facebook.com/CamperMalopolski

MTV 24
Źródło : Małopolska Organizacja Turystyczna

Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica