Czerwcowy weekend na sądeckich drogach

Czerwcowy weekend na sądeckich drogach
Długi, czerwcowy weekend nie należał w tym roku do bezpiecznych, ponieważ w wypadku w Chomranicach zginął 24-letni pasażer Dacii, a kierujący tym pojazdem w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Przez pięć dni działań sądeckich policjantów, od 10 do 15 czerwca na terenie miasta i powiatu doszło łącznie do 37 zdarzeń drogowych – 29 kolizji i 8 wypadków, w których 8 osób zostało rannych, a jedna zginęła na miejscu.

Policjanci zatrzymali też 11 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu oraz ujawnili 7 przypadków tzw. „cofnięcia liczników”.

Pomimo wielokrotnych apeli i prowadzonych kampanii społecznych uświadamiających skutki kierowania pod wpływem alkoholu, niektórzy kierowcy nadal decydują się na jazdę w takim stanie. Niestety takim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie samych, ale także inne osoby, co pokazał również tragiczny wypadek w Chomranicach.

Podczas weekendowych działań policjanci kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszali się kierujący, ale również ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Iwona Grzebyk-Dulak
            Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica