Czyrna. Nowy most oddany do użytku.

Czyrna. Nowy most oddany do użytku.
Skończyły się problemy mieszkańców Czyrnej oraz kierowców, którzy do grudnia 2017 roku poruszali się po starym moście. Stan obiektu po powodzi w 2009 roku był fatalny.
 
Budowa nowej przeprawy trwała od 10 maja do końca listopada 2017 roku. W tym czasie ruch odbywał się po poprowadzonym obok tymczasowym moście. Nowy obiekt zbudowany z konstrukcji żelbetowej, posiada ponad 12 metrów długości. Szerokość jezdni wynosi 6,5 metra. Do tego doszły chodniki po dwóch stronach mostu, każdy o szerokości dwóch metrów.
    W ramach zadania przebudowano także sieć wodociągową, sanitarną i elektryczną. Odbudowano odcinek drogi na dojazdach, wraz z odwodnieniem. Ze środków własnych Powiatu Nowosądeckiego zbudowano chodniki o długości 136 metrów.
   Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i przychylności wojewody małopolskiego Piotra Ćwika uzyskano promesę na budowę nowego mostu. Most kosztował blisko 2 mln złotych. 80 procent pokryto z rezerwy celowej budżetu państwa - na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

( MK) fot. szel, Starostwo Powiatu NS


 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica