Digital Dragons Conference 2021

Digital Dragons Conference 2021
Wielkimi krokami zbliża się zasadnicza część tegorocznej edycji Digital Dragons. Konferencja organizowana od 7 do 9 września będzie jednym z najważniejszych wydarzeń dla branży gier elektronicznych w tej części Europy.

Digital Dragons od lat przyciąga uwagę specjalistów ze środowiska interesującymi prelekcjami i panelami dyskusyjnymi z udziałem wybitnych ekspertów z dziedziny gier komputerowych. Nie inaczej będzie w tym roku.

Cieszę się, że Województwo Małopolskie pozostaje głównym partnerem Digital Dragons. Wsparcie tak poważnego wydarzenia stanowi potwierdzenie obranego przez nas kierunku - skierowania zaangażowania w rozwój innowacyjności i nowych technologii

- podkreśla marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

                                                            Program konferencji

Organizator Digital Dragons Conference, Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. zaprosił do udziału m.in. Davida Jaffe, który pracował przy serii God of War czy Darrena Korba – kompozytora muzyki do gier Hades, Pyre i Bastion. Ogółem podczas konferencji będzie można uczestniczyć w ponad 60 wykładach, prelekcjach oraz panelach, a szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej.

Perspektywy dla polskiego rynku i małych deweloperów

Warto zwrócić uwagę na kilka szczególnie polecanych punktów tegorocznej konferencji. 7 września na wirtualnej scenie zaprezentuje się Benjamin Charbit z Darewise Entertainment, który opowie o sposobach na tworzenie i dystrybucję gier dla małych deweloperów, dysponujących ograniczonym budżetem.

Uczestnicy konferencji będą mogli również przysłuchać się panelowi dyskusyjnemu poświęconemu perspektywom dla polskiego rynku gier. Eksperci porozmawiają o tym, w jaki sposób Polska stała się jednym z najgorętszych punktów na gamedevowej mapie świata oraz jak utrzymać pozycję kluczowego gracza na globalnej scenie.

O procesie produkcji gier

Tego samego dnia zaprezentuje się również ikona wśród twórców gier MMO - Johnny Monsarrat. W panelu na temat gier wykorzystujących technologię AR podzieli się wizją rozwoju tego gatunku. Inny ciekawy temat poruszy Martin Mittner z Tiny Hydra. W swojej prelekcji wyjaśni, jak niestandardowe narzędzia mogą pomóc zaoszczędzić dziesiątki godzin pracy i uniknąć wąskich gardeł podczas procesu produkcji gier.

Pitchowanie startupów i Gala

8 września odbędzie się pitchowanie startupów walczących o Złoty Bilet do Akceleratora Digital Dragons. To program dla ambitnych deweloperów spoza Polski i szansa na uzyskanie nawet 70 000 euro na rozwój swojego projektu oraz wejście do programu akceleracji dla młodych studiów deweloperskich z zagranicy. Ogłoszenie laureatów nastąpi ostatniego dnia konferencji.

Gwoździem programu będzie jednak coroczna gala, podczas której wręczone zostaną prestiżowe nagrody dla najlepszych polskich i zagranicznych gier. O statuetki wśród lokalnych produkcji powalczą m.in. Cyberpunk 2077, Ghostrunner czy Carrion, a wśród zagranicznych takie tytuły jak The Last of Us II, Ghost of Tsushima czy Half-Life: Alyx.

Spotkania na żywo

Podczas tegorocznej edycji Digital Dragons nie zabraknie także okazji do spotkań na żywo. Taka sposobność otworzy się 9 września, gdy w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego otwarta zostanie przestrzeń dla networkingu i spotkań biznesowych pomiędzy deweloperami, wydawcami, dystrybutorami i innymi profesjonalistami z branży gier. Liczba biletów na tę część wydarzenia jest ograniczona.

Rejestracja na wydarzenie

Udział w panelach dyskusyjnych i prelekcjach jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji. Osoby chcące umawiać spotkania biznesowe z innymi uczestnikami konferencji oraz wziąć udział w specjalnym, offline’owym dniu 9 września powinny zainteresować się ofertą płatnych biletów. Rejestracja jest możliwa za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia.

Województwo Małopolskie jest głównym partnerem Digital Dragons Conference. Podobnie było w przypadku organizowanych w maju tego roku wydarzeń - Digital Dragons Business Meet Up i Digital Dragons Indie Celebration.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe / AKC
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica