Drogówka kontrolowała stan techniczny pojazdów.

Drogówka kontrolowała stan techniczny pojazdów.
Policjanci sądeckiej „drogówki” (12 sierpnia) sprawdzali przewoźników. Na kilkadziesiąt autobusów, dziewięć nie nadawało się do jazdy. W czternastu przypadkach, z powodu złego stanu technicznego pojazdu, zatrzymano dowody rejestracyjne.

Funkcjonariusze skontrolowali 47 autobusów i 16 samochodów ciężarowych. Sprawdzali między innymi czy pojazdy nie są przeładowane, a przewożone ładunki są prawidłowo zabezpieczone. Przede wszystkim kontrolowali trzeźwość kierowców, prędkość i stan techniczny. - "Dla 34 kierowców kontrola zakończyła się mandatem. - informuje mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - "Oprócz tego policjanci zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych i ze względu na fatalny stan techniczny nie dopuścili do ruchu 9 autobusów”.
    Była to kolejna tego typu akcja sądeckich funkcjonariuszy, która będzie kontynuowana. Policja apeluje do pasażerów o zgłaszanie sytuacji związanych z przepełnieniem busów, stwierdzeniem lub podejrzeniem złego stanu technicznego pojazdów. Może to niejednokrotnie zapobiec tragedii.

Małgorzata Kareńska fot. ilustracyjne.


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica