Działka pod „Trzy Korony” sprzedana zgodnie z prawem

Działka pod "Trzy Korony" sprzedana zgodnie z prawem
Prokuratura Okręgowa w Krakowie poinformowała (19 sierpnia) o umorzeniu postępowania w sprawie nieprawidłowości przy sprzedaży działki pod Galerię „Trzy Korony”. Wszczęto je po tym, gdy Prezydent Miasta złożył stosowny wniosek wobec insynuacji pojawiających się pod jego adresem.

W uzasadnieniu wyroku czytamy, że zarówno Prezydent Miasta, jak i urzędnicy działali zgodnie z prawem. - "Z powodu braku znamion przestępstwa umorzono śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka i urzędników miejskich" - poinformował prok. Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
   Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadziła postępowanie na podstawie zarzutów nadesłanych z Krakowskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie ewentualnego niedopełnienia obowiązków służbowych przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza oraz urzędników Urzędu Miasta Nowy Sącz. Dotyczyło ono m.in. możliwości nadużycia uprawnień w sprawie działek, na których wybudowano „Trzy Korony”, opłat za ich wieczyste użytkowanie, a także przejęcia przez miasto obowiązku wyremontowania dróg przyległych do galerii.

Oprac. Małgorzata KareńskaAutor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa UM Nowy Sacz, portal samorządowy

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica