Dzień Dziecka z sądecką Policją

Dzień Dziecka z sądecką Policją
Podczas licznych festynów organizowanych z okazji Dnia Dziecka na terenie Sądecczyzny najmłodsi przez chwilę mogli poczuć się, jak prawdziwi policjanci. Wszystko dzięki sądeckim funkcjonariuszom, którzy przygotowali dla nich moc atrakcji, wprowadzając dzieciaki w świat policyjnego fachu.

W ciągu kilku ostatnich dni, policjanci Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Kryminalnego sądeckiej komendy, a także mundurowi z podległych komisariatów, promowali bezpieczeństwo podczas festynów i pikników z okazji Dnia Dziecka, które odbyły się m.in. w Piątkowej, Muszynie, Nowym i Starym Sączu. Podczas spotkań funkcjonariusze opowiadali dzieciom o swojej służbie i tłumaczyli, na czym polegają codzienne zadania, które realizuje Policja. Stoiska mundurowych przyciągały wielu entuzjastów, którzy chętnie przymierzali elementy policyjnego umundurowania. Nie lada gratką była też możliwość zobaczenia z bliska pojazdów wykorzystywanych na co dzień przez sądeckich stróżów prawa. Każde dziecko mogło usiąść na policyjnym motocyklu i za kierownicą radiowozu.

Długie kolejki ustawiały się także do techników kryminalistyki, którzy opowiadali o tajnikach swojej służby. Najmłodsi chętnie zostawiali odciski palców lub dłoni na dyplomach, które później zabierali ze sobą na pamiątkę spotkania z sądeckimi funkcjonariuszami. Ogromnym powodzeniem cieszyła się również loteria fantowa organizowana przez policjantów, podczas której dzieci musiały wykazać się wiedzą m.in. z zakresu ruchu drogowego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na zwycięzców czekały drobne upominki.
Zarówno najmłodsi, jak i policjanci chętnie pozowali do wspólnych zdjęć, które były zwieńczeniem radośnie spędzonego czasu.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica