Europa walczy z pandemią

Europa walczy z pandemią
Znajdujemy się obecnie już w kolejnej fazie walki z pandemią. Ostatnie tygodnie nakreśliły charakter zmian zachodzących w naszym życiu w obszarze gospodarczym, społecznym i zdrowotnym. Aby podejmować trafne decyzje w okresie zwiększonej niepewności szczególnie ważne jest zachowanie elastyczności i możliwość odniesienia się do sytuacji w innych państwach dotkniętych pandemią oraz działań podejmowanych w celu zahamowania jej skutków. Choć kryzys związany z Covid-19 podobnie dotyka nas wszystkich, to sposobów na radzenie sobie z nim może być wiele.

Czy 15 maja skończyła się w Słowenii epidemia COVID-19? Według tamtejszego rządu – tak.

We Włoszech 5 milionów ludzi pracuje w sektorze turystycznym. Ponad 50%, a dokładniej 53% zysku w turystyce pochodzi od zagranicznych turystów.

Musimy zbudować nowy świat, nowe społeczeństwa z takim systemem ochrony zdrowia, który będzie przygotowany na następną pandemię.

Dealerzy sprzedaży samochodów w Hiszpanii zamknęli swoje działalności w kwietniu z powodu restrykcyjnych środków podjętych przez rząd w celu ograniczenia kryzysu związanego z koronawirusem. Spowodowało to największy spadek sprzedaży samochodów odnotowany w ciągu ostatnich 20 lat.

Z historycznego punktu widzenia, znaleźć można szereg wydarzeń, które zmusiły mieszkańców regionu do wspólnego działania. Strajki górników oraz powstania od zawsze miały wspólny mianownik – pragnienie sprawiedliwość oraz poszanowania praw człowieka.

Nowe czasy to szansa na rozwój idei biznesu odpowiedzialnego społecznie, a nawet biznesu odpowiedzialnego globalnie.

Słyszę często ludzi mówiących: "jeśli nie umrę na koronawirusa, to umrę z głodu".

W kraju w związku z lockdownem zostało zamkniętych około 300 tysięcy lokali. Jak się okazuje, w wyniku zaistniałej sytuacji zyski tracą nie tylko hotele i restauracje, ale również branże ściśle powiązane z funkcjonowaniem sektora.

Unia Europejska nie była przygotowana do zareagowania w sposób skoordynowany i na czas na globalne zagrożenie. Problemem jest też wysoki poziom zależności UE od importu z Chin.

Nie powinniśmy dziś poszukiwać jednej prognozy o maksymalnej trafności, ale jak największej ilości prognoz, jak najmniej odbiegających od rzeczywistości.

Microsoft ogłosił, że zainwestuje 1 miliard dolarów w celu stworzenia w Polsce hubu technologicznego dla Europy Środkowo-Wschodniej.

W Serbii z powodu epidemii wybory parlamentarne, pierwotnie zaplanowane na 26 kwietnia, zostały przełożone. Nowy termin nowych wyborów wywołał jednak falę oburzenia zarówno u ugrupowań opozycyjnych jak i u obywateli.

O tym jak koronawirus zmienia życie w Europie i na świecie dowiemy się w Social mediach Forum Ekonomicznego:

https://www.facebook.com/ForumEkonomiczne/
https://twitter.com/Economic_Forum_


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: NEWSLETTER Forum Ekonomicznego


 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica