Finał 7. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

Finał 7. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK
W dniach 13-15 czerwca 2022 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbędzie się spotkanie finałowe 37. edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, w którym udział weźmie 18 grup teatralnych wyłonionych w drodze kwalifikacji online spośród 42 zgłoszonych do Festiwalu spektakli z całej Małopolski.

Organizowany od 1986 roku Festiwal BAJDUREK jest największą i najstarszą cykliczną imprezą województwa małopolskiego, w której co roku uczestniczy kilkadziesiąt grup teatralnych działających zarówno przy placówkach szkolnych, jak i ośrodkach kultury. Priorytetowym celem wydarzenia jest promocja aktywności artystycznej najmłodszego pokolenia Małopolan poprzez umożliwienie prezentacji działającym w województwie zespołom oraz ich twórcze animowanie. Różnorodność formuł i konwencji teatralnych, bogaty repertuar i bardzo dobra praca z dziećmi - to cechy bajdurkowych przedstawień. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym szczególnym wydarzeniu i odkrywaniu wraz z młodymi aktorami urody i tajemnicy słowa oraz siły scenicznej iluzji, która nie tylko wychowuje i bawi, ale także uwrażliwia na dobro i piękno!

Finaliści prezentować się będą na scenie im. L. Lipińskiego MCK SOKÓŁ według programu zamieszczonego na stronie www.mcksokol.pl.

Dla publiczności BAJDURKA w przerwach pomiędzy spektaklami, zorganizowane zostaną zabawy animacyjne i konkursy z nagrodami, które poprowadzą Barbara i Aleksander Porzuckowie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny - obowiązuje wcześniejsza telefoniczna rezerwacja miejsc pod numerem: 18 4482656 (do 10 czerwca, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16).

Tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszy wystawa pt. „Ogród światła” autorstwa Agnieszki Kutylak-Hapanowicz. Wystawa będzie czynna w Galerii Sztuki SOKÓŁ do 26 czerwca br.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: MCK „Sokół” Nowy Sącz
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica