Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu otwiera atrakcyjną wystawę pn. "ko_LEKCJA"

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu otwiera atrakcyjną wystawę pn. "ko_LEKCJA"
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza już w najbliższy piątek 29 maja o godz. 12.00 na atrakcyjną wystawę pn. "ko_LEKCJA".

Na wystawie znajdują się wybrane prace nieżyjących artystów, którzy urodzili się w Nowym Sączu lub tylko spędzili tutaj swoje życie twórcze. Ten zbiór jest istotnym źródłem wiedzy o kondycji twórczej, preferencjach artystycznych, technologicznych i mentalnych ciekawej grupy artystów nowosądeckich pracujących w specyficznych warunkach środowiska oddalonego od głównych centrów kultury a posiadających jednak własne aspiracje i specyfikę.

Prezentowane obrazy pochodzą z tworzonej od 1977 roku kolekcji Biura Wystaw Artystycznych, które obecnie jako Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ od 2010 roku jest oddziałem Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ. Zbiór dzieł sztuki liczy ponad 400 prac, które są podzielone na trzy kolekcje: Kolekcję nowosądecką, Kolekcję malarstwa, rzeźby, rysunku i grafiki oraz Kolekcję malarstwa pastelowego.

Całość zbiorów w interesujący sposób ukazuje przemiany i ewolucję zarówno całego pokolenia artystów lat 1970-2010, jak i poszczególnych twórców prezentujących swoją twórczość w Galerii.

Wobec wciąż trudnych warunków związanych z epidemią koronawirusa obowiązuje reżim sanitarny. Warto więc przed wizytą w Galerii BWA SOKÓŁ zapoznać się z regulaminem zwiedzania. Regulamin dostępny jest na stronie www.mcksokol.pl oraz w kasie Galerii.

Wystawa "ko_LEKCJA" będzie czynna do 5 lipca br., od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00 17.00.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: MCK Sokół w Nowym Sączu

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica