Hubertus - patron myśliwych i jeźdźców.

Hubertus - patron myśliwych i jeźdźców.
Hubertus - święto myśliwych, organizowane na początku sezonu polowania jesienno - zimowego, zazwyczaj około 3 listopada. W Krynicy – Zdroju obchodzone po raz trzeci, uroczystości rozpoczęła wczoraj (5 października) Msza Św. w intencji myśliwych.
 
Nazwa pochodzi od świętego Huberta (patrona myśliwych i jeźdźców), którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest właśnie tego dnia. Hubertus ma zapewnić dobre wyniki w nadchodzącym sezonie.
  Po Mszy Św. odprawionej w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP, poczty sztandarowe przemaszerowały na Deptak. Tutaj odbyły się imprezy towarzyszące, w tym jarmark produktów lokalnych, pokazy psów myśliwskich, wabienia drapieżników i ptaków łownych. Atrakcji dostarczyły stoiska z akcesoriami myśliwskimi, laserowa strzelnica sportowa. Nie zapomniano o najmłodszych, dla których przygotowano konkursy przyrodnicze. W programie znalazł się również koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu zespołu Pieśń Głuszca”. Patronat honorowy nad III Krynickim Hubertusem objął Burmistrz Krynicy – Zdroju.

Małgorzata Kareńska fot. Andrzej Gulewicz

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica