III edycja Budżetu Obywatelskiego w Krynicy-Zdroju

III edycja Budżetu Obywatelskiego w Krynicy-Zdroju
Kryniczanie będą mieli możliwość wydatkowania puli pieniędzy z budżetu Gminy przeznaczonej na budżet obywatelski. W trzeciej edycji budżetu obywatelskiego kwota środków przeznaczona decyzją burmistrza na ten cel wynosi 260 000 zł.

W trzeciej edycji budżetu obywatelskiego obowiązują te same zasady co w zeszłym roku. Projekty mogą składać mieszkańcy Krynicy, w wieku powyżej 16 roku życia. Proponowane zadania muszą znaleźć przynajmniej 15 osób popierających inicjatywę, a głosować będzie można maksymalnie na dwa dowolne projekty. - Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tegorocznym budżecie obywatelskim. Wszystko w rękach kryniczan! – mówi Dariusz Reśko. - W szczególności zachęcam młodzież szkolną do aktywnego włączenia się do decydowania o budżecie obywatelskim, ponieważ w poprzednich edycjach brakowało wniosków złożonych przez tę grupę, a pomysły można zgłaszać mając ukończone 16 lat.
  
Projekty do realizacji można zgłaszać  od 3 kwietnia do 11 maja. O wyborze zadań zdecydują mieszkańcy, w drodze głosowania, które odbędzie się w dniach 28 maja do 20 czerwca. Wyniki wyborów projektów poznamy 29 czerwca.
   Informacje dotyczące budżetu obywatelskiego udziela Wydział Strategii i Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju, ul. Kraszewskiego 7, pok. 3, tel. 18 472 55 07, 18 472 55 14; e-mail: krynica@onet.pl Szczegółowe informacje , regulamin wraz z załącznikami znajdują się na stronach: krynica.budzet-obywatelski.org oraz www.krynica-zdroj.pl

(MK) fot. AG.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica