Inauguracja 29. Święta Dzieci Gór

Inauguracja 29. Święta Dzieci Gór
29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR rozpocznie się w niedzielę 24 lipca w Nowym Sączu.

Tradycyjnie i w tym roku w pierwszym dniu Festiwalu ulicami Nowego Sącza przejdzie KOROWÓD FESTIWALOWY. Ruszy on o godz. 16:30 z Rynku w Nowym Sączu w stronę Amfiteatru Parku Strzeleckiego. Pochód poprowadzi banderia konna oraz zaproszony przez organizatorów dorosły zespół z regionu Lachów Sądeckich, a także dziecięcy zespół Gospodarzy Festiwalu - SĄDECZOKI z Nowego Sącza.

Koncert inauguracyjny w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu poprzedzi polowa MSZA ŚW. FESTIWALOWA. Podczas niej uczestnicy pomodlą się wspólnie na swój sposób i swoim języku o pokój i szczęście dla dzieci świata, złożą na ręce celebransa dary ołtarza (symboliczne podarki przywiezione ze swoich miejscowości i krajów), wezmą czynny udział w liturgii słowa oraz będą uczestniczyć w oprawie muzycznej mszy. Kapelanem Festiwalu jest ks. dr Stanisław Kowalik – góral z Łącka, który objął tę funkcję po śp. ks. prof. Józefie Tischnerze, a następnie ks. Władysławie Zązlu – kapelanach Związku Podhalan.

Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia Festiwalu będzie KONCERT INAUGURACYJNY w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Na scenie zaprezentują się w krótkich programach wszystkie biorące udział w wydarzeniu zespoły.

PROGRAM
15:30 spotkanie kierowników zespołów z władzami miasta i regionu – Ratusz
16:15 powitanie zespołów przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza na płycie Rynku, przekazanie symbolicznych kluczy do miasta
16:30 KOROWÓD FESTIWALOWY: Rynek – ul. Jagiellońska, deptak – ul. Kościuszki – ul. Ogrodowa – Amfiteatr Parku Strzeleckiego
17:00 msza festiwalowa – Amfiteatr Parku Strzeleckiego
18:00 otwarcie festiwalu i KONCERT INAUGURACYJNY – Amfiteatr Parku Strzeleckiego

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: MCK „Sokół” Nowy Sącz
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica