Interwencje policyjnych patroli nariarskich na stokach.

Interwencje policyjnych patroli nariarskich na stokach.
Policyjne patrole narciarskie, pełniące służbę w Krynicy – Zdroju zatrzymały na stoku złodzieja, a także osoby posiadające narkotyki. Interweniowały również wobec narciarza, który miał w ograniżmie ponad 2. 5 promila alkoholu.

Głównym zadaniem policjantów, pełniących służbę na stoku jest dbanie o bezpieczeństwo narciarzy i snowboardzistów, a także zapobieganie kradzieżom, szczególnie sprzętu narciarskiego. Interweniują też wobec osób jeżdżących na nartach w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Zwracają również uwagę na narciarzy w wieku poniżej 16 lat, którzy nie korzystają z kasku ochronnego. – „31 stycznia narciarski patrol otrzymał zgłoszenie o kradzieży z jednego ze sklepów gogli narciarskich wartych 500 złotych. – informuje mł. asp. dr Iwona Grzebyk - Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – „W oparciu o zebrane informacje dotyczące rysopisów sprawców i miejsca gdzie mogli się oddalić, policjanci zatrzymali 26. letniego mieszkańca Rzeszowa. Dalsze ustalenia doprowadziły do zatrzymania kolejnego mieszkańca tej miejscowości, który prawdopodobnie pomagał w kradzieży, odwracając uwagę sprzedawcy”.
   Następnego dnia policyjny patrol narciarski zatrzymał mieszkańców Nowego Sącza. Młodzi mężczyźni w wieku 24 i 22 lata posiadali przy sobie marihuanę. Funkcjonariusze interweniowali również wobec narciarza, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
W przypadku wszelkiego rodzaju przypadków łamania prawa czy wystąpienia wydarzenia nadzwyczajnego, należy kontaktować się z Policją pod nr tel. 997 lub z ratownikami GOPR pod nr tel. 985.

Małgorzata Kareńska Foto: KWP Kraków

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica