Irlandzcy policjanci z wizytą na Sądecczyźnie.

Irlandzcy policjanci  z wizytą na Sądecczyźnie.
Na Sądecczyźnie goszczą przedstawiciele irlandzkiej policji „Garda” („Straż Pokoju”) Podczas pobytu poznają zadania poszczególnych wydziałów jednostki, specyfikę służby oraz uregulowania prawne funkcjonujące w Polsce.

Irlandzcy policjanci goszczą na Sądecczyźnie w ramach programu „Placement Programme”, który jest organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA.  Przez dwa tygodnie  pełnić będą służbę wspólnie z sądeckimi policjantami. Poznają też  obszar działania i strukturę organizacyjną jednostki oraz tabor i sprzęt. Zapoznają się  ze statystką wykroczeń i przestępstw do których najczęściej dochodzi na naszym terenie.
Podczas pobytu odwiedzą siedzibę krynickiego GOPR-u i komisariat Policji, będą uczestniczyć w międzynarodowej konferencji poświęconej wpływom narkotyków na zachowania kryminogenne w środowisku młodzieży. 
    Zamysłem „Placement Programme” jest wymiana wiedzy i doświadczeń, dlatego w ramach rewizyty dwóch sądeckich policjantów poleci do Irlandii już w listopadzie. Jeden ze stażystów to rodowity Irlandczyk, natomiast drugi jest Polakiem służącym w irlandzkiej Policji od 2008 roku.
***
IPA (International Police Association) jest międzynarodowym stowarzyszeniem łączącym wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Od 1971 roku IPA jest największym stowarzyszeniem na świecie z blisko 400 tys. członków zrzeszonych w 66 sekcjach narodowych. IPA posiada status konsultacyjny Organizacji Narodów Zjednoczonych i w Radzie Europy. Członkami stowarzyszenia mogą być osoby pełniące służbę w Policji i Straży Granicznej, emeryci i renciści policji.

(MK) fot. KM Policji NS
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica