Jaka będzie przyszłość Forum Ekonomicznego ?

Jaka będzie przyszłość Forum Ekonomicznego ?
W tym roku z powodu  pandemii koronawirusa oraz występujących obostrzeń związanych z czerwoną strefą w powiecie nowosądeckim Forum Ekonomiczne zostało przeniesione kilkaset kilometrów z Krynicy-Zdroju do Karpacza.

Nie łatwa to była decyzja Rady Programowej Forum Ekonomicznego i niełatwe zadanie do realizacji gdyż cały bagaż spraw z tym związanych należało w obrębie kilku tygodni przewieźć do miejscowości z drugiej strony Polski, w obce nieznane miejsce, niedaleko Wrocławia.

Jak w takich warunkach, wymagających dodatkowych zabezpieczeń pod kątem pandemii udało się zorganizować największą konferencję w Europie Środkowo-Wschodniej – Forum Ekonomiczne ?

- „Jeżeli trzy tygodnie przed wydarzeniem, które przygotowuje się prawie cały rok musi się dokonać zmiany miejsca, które wcześniej było przygotowywane, to najlepiej oddaje skale trudności z jakimi spotkaliśmy się w tym roku.

Na pewno też ze względu na te wszystkie procedury ostrożnościowe związane z epidemią, musieliśmy wiele uwagi poświęcić przygotowaniu odpowiednich procedur tak aby konferencja mogła odbywać się bezpiecznie, w bezpiecznych warunkach np. bramki, które mierzą temperaturę, bramki które dekontaminują odkażanie sal, dezynfekcja, jednym słowem cały szereg działań, które nigdy dotychczas nie podejmowaliśmy, a które musieliśmy zrealizować tak aby uczestnicy forum czuli się bezpiecznie.

Musieliśmy przełamać u naszych gości, u naszych partnerów zwyczajne obawy, strach przed tym aby się spotykać, bo przecież jest choroba. Z tych wszystkich powodów było to na pewno wydarzenie wyjątkowo trudne w tym roku do przygotowania, wyjątkowo trudne do przeprowadzenia.

Trzeba powiedzieć na końcu, że jest to sytuacja w której jesteśmy w innym miejscu, gdzie są inni ludzie, inne otoczenie, a my musimy cały czas powtarzać, że wszystko jest w porządku, wszystko jest tak jak chcieliśmy, tak jak chcemy, tak jak może być najlepiej.

Przyszłość forum zależy w głównej mierze od władz samorządowych Krynicy, od władz samorządowych Województwa Małopolskiego, bo wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego aby forum mogło odbywać się w Krynicy, po pierwsze musi być zgoda władz Krynicy na całą infrastrukturę towarzyszącą, którą musimy przygotować dla gości forum, po drugie musi być determinacja władz Województwa Małopolskiego aby tego rodzaju infrastrukturę przygotować.

To wymaga ogromnego wysiłku, nie do końca jestem pewien czy gotowe jest zarówno miasto jak i województwo. Ja chciałbym podkreślić szczególnie, że Pan Marszałek Województwa Małopolskiego podkreślał wszędzie podczas trwania tego forum, że forum to jest Forum Ekonomiczne w Krynicy i że forum wróci za rok do Krynicy. Ja chciałbym tylko podkreślić, że taka decyzja jest możliwa, ale ona jest możliwa tylko i wyłącznie wtedy, kiedy władze samorządowe Krynicy i władze Województwa Małopolskiego stworzą dla rozwoju forum odpowiednie warunki, które pozwolą nam organizować forum tak jak organizowaliśmy forum przez poprzednie trzydzieści lat
”. – powiedział szef Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut. własne
Źródło : Sądeczanin. info
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica