JAN PAWEŁ II - 16.10.1998 Karol Wojtyła Papieżem ( Przegląd Filmów )

JAN PAWEŁ II -  16.10.1998  Karol Wojtyła Papieżem   ( Przegląd Filmów )
JAN PAWEŁ II - 16.10.1998 Karol Wojtyła Papieżem

16 października 1978 roku o godz. 18:00 Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Z okazji 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II, firma Fonomedia Group organizuje specjalny przegląd filmów poświęcony Jego życiu i działalności.

Cykl pokazów będzie obejmował sześć filmów. Wydarzenie potrwa trzy dni, gdzie każdego kolejnego dnia zostaną wyświetlone dwa filmy ukazujące sylwetkę Jana Pawła II z nieco innej perspektywy. Filmy zostaną pokazane m.in. na terenie Krakowa, Krynicy Zdrój i Buska Zdroju, Muszynie.

Wyselekcjonowane materiały przedstawiać będą życie Karola Wojtyły, pielgrzymi do kraju oraz wspomnienia jego przyjaciół. Pokaz filmowy będzie doskonałym udokumentowaniem Jego papieskiej działalności. Głównym celem wydarzenia jest upamiętnienie niezwykłej osoby Jana Pawła II, przybliżenie wartości głoszonych przez papieża oraz świętej postawy, która wciąż jest dla nas tak bardzo ważna. Zależy nam na utrwaleniu dobrego wizerunku i pamięci Karola Wojtyły, a także przypomnieniu jego wielkich dokonań.
Jan Paweł II to postać wyjątkowa, która dla Polaków jest wielką chlubą narodu. Dokonał za życia wielu zmian, odmieniając ludzkie serca i wlewając w nie ogromny żar miłości. Swoją pierwszą encyklikę papieską „Redemptor hominis” (Jezus Chrystus - Odkupiciel człowieka) - opublikowaną 4 marca 1979 - nazwał dokumentem inauguracyjnym, który w pełni ukazywał horyzonty papieskiego myślenia już na początku pontyfikatu. Za słuszną drogę przyjął kontynuację pontyfikatu Jana Pawła I oraz poprzedników. Postanowił także wprowadzać postulaty duchowej odnowy kościoła. Na każdym kroku podkreślał, że niewyczerpanym źródłem jest Bóg, na którego wzór zostaliśmy stworzeni.

Karol Wojtyła zawsze służył pomocą i dobrym słowem, które ludzie tak bardzo potrzebowali. Jego serce było zawsze otwarte na każdego człowieka. Starał się ukazywać jaką droga powinniśmy kroczyć, aby odkryć w sobie Jezusa i szerzyć słowo Boże. Jego niezwykła postawa zostanie ukazana podczas projekcji filmów.

W trakcie wydarzenia będzie miała premiera płyta CD i DVD zawierająca film oraz muzykę z piosenkami tak bardzo ukochanymi przez Karola Wojtyłę Serdecznie zapraszamy na wydarzenie upamiętniające działalność Jana Pawła II.

Informacje o uroczystych wieczorach pod numerem tel: 514 - 255 - 611 ( opłata wg stawek operatora )

Media patronat  min: : Planeta Kobiet , Mtv24.TV  , Radio DHT  ( Kanada )

Partnerzy przeglądu : , Drukarnia Positive Colors – Muszyna , DIETIFIC – Codziennie Zdrowa Energia ( Kraków )


Opracował : Fonomedia GroupAutor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica