Jeśli tylko możesz pomóc......

Jeśli tylko możesz pomóc......
     Lepiej być zdrowymi bogatym niż biednym i chorym. To przysłowie w rodzinie Piechów z Krakowa ma szczególny charakter.
     16-letnia Karolina cierpi na chorobę psychiczną, a na domiar wszystkiego ma silną epilepsję. Nie potrafi mówić, a jej jedyną opiekunką jest matka, która również choruje na epilepsję.
Ojciec zmarł na raka w styczniu i Karolina każdego dnia na niego czeka . Jedyne co jej pozostało, to kilka zdjęć. Jej brat Łukasz również jest obarczony chorobą psychiczną i epilepsją. Ataki padaczki zdarzają się nawet trzy razy w tygodniu i wtedy matka z synem muszą radzić sobie sami.
     Kolejnym problemem rodziny Piechów jest rozpadający się i zagrzybiony dom.
Jedyną szansą dla tej trójki jest pomoc ludzi dobrego serca. Nie będzie to proste, bo tak naprawdę budynek nadaje się do wyburzenia. Ten dom był kiedyś schronieniem dla zwierząt. Obecnie jako mieszkanie nie spełnia żadnych, nawet najniższych standardów. Klepisko przykryte starą wykładziną zamiast podłogi mówi samo za siebie.
     Z pomocą ruszyli już znani nam z wcześniejszych akcji charytatywnych: poseł Józef Lassota, oraz przedstawiciele powstającej fundacji "Małopolskie Serce" - działacz społeczny Tomasz Studniarz i Piotr Przyszlakowski. Robią to z potrzeby serca, w odpowiedzi na apel Rafała Basisty z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

     Są już pierwsze reakcje na prośby o pomoc dla tej rodziny – zgłosiła się firma budowlana gotowa nieodpłatnie wyremontować budynek.
     Jeżeli i Ty chcesz pomóc prosimy włącz się do akcji.
Potrzebne są materiały budowlane i pieniądze.
Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć rodzinę Beaty Piech proszeni są o kontakt z filią nr 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, tel. 12/257-00-07.
Autor: Wiesław Piksa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica