Kierowca mechanik i ogrodnik. Po tych szkołach masz pracę!

Kierowca mechanik i ogrodnik. Po tych szkołach masz pracę!
Kierowca mechanik i technik ogrodnik – to dwa nowe kierunki, w których uczniowie kształcić się będą w szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Obie specjalności otrzymają międzynarodowych partnerów - firmy Batim i Park M.

Dzięki współpracy Powiatu z Parkiem M. i firmą Batim, uczniowie nowych klas nie będą musieli się martwić o zatrudnienie. Zostaną wyposażeni w teoretyczną i praktyczną wiedzę stanowiącą przepustką do pracy za granicą i na profesjonalnym sprzęcie. Obie firmy deklarują zatrudnienie absolwentów szkół.- „To bardzo dobra informacja – mówił starosta Marek Pławiak. – Firmy poszukują profesjonalnych pracowników, specjalnie wykształconych pod ich potrzeby. I w tych dwóch przypadkach tak właśnie będzie”.
   Park M i firma Batim oferują uczniom praktyki i dodatkowe kursy. Zostaną też patronami i klas i zaoferują zatrudnienie po ukończeniu nauki. Przy bezrobociu i problemach ze znalezieniem pracy, ta oferta to „strzał w dziesiątkę”. Nabór do szkół ponadgimnazjalnych rozpoczyna się 24 kwietnia.
Firma Batim obejmie patronat nad klasami o kierunku kierowca - mechanik w szkole branżowej I stopnia w Marcinkowicach. Zapewnia też praktykę w renomowanych salonach samochodowych i ewentualne zatrudnienie na stanowisku mechaników.
Firma PARK M zostanie patronem klas o kierunku technik ogrodnik i ogrodnik, prowadzonej w Szkole Branżowej i I stopnia w Starym Sączu (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych).

oprac. (MK) fot. Maria Olszowska

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica