Knossos Północy a rozwój turystyki”. Konferencja online

Knossos Północy a rozwój turystyki". Konferencja  online
19 czerwca br. w Łącku miało miejsce wydarzenie historyczne. Zainicjowane przez Fundację Sądecką i SKT „Sądeczanin” porozumienie pomiędzy gminami, przedsiębiorstwami, instytucjami zaowocowało powstaniem Klastra Turystycznego Szlaku Kulturowego „KNOSSOS PÓŁNOCY”.

Klaster jest niejako reakcją na przełomowe odkrycia archeologiczne na Sądecczyźnie, m.in. na Górze Zyndrama w Maszkowicach, które czynią nasz region unikalnym w skali nie tylko Polski ale i Europy. Za sztandarową misję obrano rozwój sektora turystycznego, opracowanie wizualizacji obiektów historycznych, stworzenie szlaków rowerowych i szeroko pojętą edukacją kulturalną.

Do Klastra należy już 17 gmin i miast i ponad 20 podmiotów (wśród nich instytucje oraz podmioty gospodarcze).

Obecnie, w obliczu pandemii koronawirusa, wsparcie branży turystycznej wydaje się szczególnie zasadne. Leży ono w interesie ochrony kultury i historii regionu, a także promowaniu walorów Sądecczyzny i rejonów sąsiadujących.

Z tego też powodu w dniu 6 listopada br. (piątek) odbyła się w formie online poprzez platformę cyfrową konferencja wraz z warsztatami pod nazwą „Knossos Północy a rozwój turystyki”.

Konferencję prowadził Zygmunt Berdychowski założyciel i Prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”. W poszczególnych panelach tematycznych zostały omówione najważniejsze zagadnienia działalności turystycznej Klastra „Knossos Północy”.

Grzegorz Biedroń Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej szeroko omówił strategię wykorzystania siły Małopolski i potencjał „Knossos Północy” do cywilizacyjnego skoku gmin i firm turystycznych, na miarę osiągnięć starożytnej cywilizacji kreteńskiej.

Dr Anna Góral adiunkt w Zakładzie Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego odniosła się do zagadnienia – szlaki kulturowe jako element turystyki.

Dr hab. Marcin przybyła prof. UJ w Zakładzie Epoki Brązu i Wczesnej Epoki Żelaza Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego wypowiedział się w temacie – Archeologiczne dziedzictwo kulturowe jako szansa dla rozwoju turystyki.

Dr Marek Rutkowski wykładowca akademicki i założyciel Winhill Consulting przedstawił nowoczesne podejście do sprzedaży w turystyce, dzięki któremu można osiągnąć większą sprzedaż.

Na końcu konferencji Aleksandra Malińska Dyrektor Działu Gruntów Instytutu Studiów Wschodnich przedstawiła finansowanie turystyki , w odniesieniu do tematu – Jak pozyskać fundusze na finansowanie firm z branży turystycznej.


Andrzej Gulewicz  MTV24
Źródło: Fundacja Sądecka

 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica