Kochamy rowery i chcemy się dzielić z Wami tą pasją!

Kochamy rowery i chcemy się dzielić z Wami tą pasją!
Kochamy rowery i chcemy się dzielić z Wami tą pasją! W Kasinie zapewniamy Wam idealne warunki do nauki, treningów, jazdy i dobrej zabawy! Włożyliśmy nasze siły, serca i 14 – letnie doświadczenie w kolarstwie zgromadzone na całym świecie, żeby stworzyć to jedno miejsce – Bike Park Kasina. Bike Park Kasina zaprojektował i wykonał Arkadiusz Perin wraz ze swoją ekipą.

BIKE PARK KASINA

Bike Park Kasina składa się na chwilę obecną z 9 tras rowerowych - część z nich otwieramy już 1 lipca, pozostałe będą systematycznie otwierane jeszcze w sezonie 2017.
Najłatwiejsze trasy typu Family (Family i Family Plus) są przystosowane dla każdego rowerzysty górskiego, także dla rodzin z dziećmi. Dysponujemy również pięcioma trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności – znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy ENDURO, jak i zjazdowcy poszukujący mocnych wrażeń. Trasy zjazdowe wyposażone są w skocznie różnej wielkości, odcinki takie jak ROCK GARDEN, elementy skomplikowane technicznie z dużą ilością korzeni, uskoków.
Kolejna trasa to B-line wyposażony w wiele skoczni i band, nadający się dla kolarzy na różnych stopniach zaawansowania. B-line jest trasą stworzoną i wyprofilowaną przy użyciu koparki, o charakterystyce typu FLOW, ze skoczniami typu stolik – każdy rowerzysta górski począwszy od tych wstępnie średniozaawansowanych, może na tej trasie jeździć lub skakać.
Najbardziej wymagająca trasa, pod wdzięczną nazwą ARNOLD, jest wyposażona w liczne skocznie z przymusowymi lotami, rozwija się tutaj znaczną prędkość – tylko dla zaawansowanych.
W Bike Park Kasina znajdziecie również dwie dzikie, całkiem naturalne trasy o profilu ENDURO.
Z ważnych informacji: dysponujemy wyciągiem, który wywiezie Was na szczyt Śnieżnicy w niecałe 5 minut!
Jak widać, nasz park może stać się miejscem rozrywki, treningu i odpoczynku dla wszystkich miłośników dwóch kółek wraz z rodzinami. Zapraszamy amatorów i zawodników, najmłodszych i tych trochę starszych. W Kasinie poszalejecie na rowerze i odpoczniecie od zgiełku miasta!

WYPOŻYCZALNIA, SKLEP, SERWIS

W Bike Park Kasina, zaraz przy dolnej stacji wyciągu, możecie wypożyczyć rowery górskie marki Intense, o różnej specyfikacji sprzętowej, a także inny sprzęt konieczny do jazdy, m. in. kamery Go Pro, ochraniacze, kaski, gogle, a nawet kompletny strój.
Bike Park wyposażony jest również w sklep rowerowy Arek Bike Center, w którym znajdziecie wszystko, co może uszczęśliwić kolarza. Współpracujemy szeroko z markami takimi jak Uvex, Fox, Evoc, Intense, Nutrend, HCC, Candy Ray, Maxxis oraz wieloma innymi.
Przy Bike Parku działa również serwis rowerowy.

SZKOŁA, OBOZY I LEKCJE

W Bike Parku Kasina działa szkoła rowerowa ABC Arek Bike Center, znana w całej Polsce – istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach indywidualnych, grupowych, weekendowych oraz w obozach rowerowych. Nasza szkoła dysponuje dużym doświadczeniem w szkoleniu zarówno amatorów, jak i sportowców najwyższej światowej klasy. Trenowali i trenują z nami ludzie zajmujący się jazdą na rowerze tylko dla rozrywki, ale także uczestnicy i medaliści Igrzysk Olimpijskich. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych i profesjonalnych instruktorów kolarstwa, m.in. Arkadiusz Perin, Jacek Gardoń, Maciej Hojnor, Tomasz Jezierski.

KASINA SKI & BIKE

Bike Park Kasina powstał na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego Kasina SKI w Kasinie Wielkiej. Jest to miejsce znane i popularne w zimie, szczególnie wśród mieszkańców Małopolski. W sezonie 2016/2017 stacja narciarska została zmodernizowana i wyposażona w nowoczesną kolej Dopplemayr. Stacja posiada sześcioosobowe krzesła, wyposażone w osłony przeciwwiatrowe, z których od wiosny do jesieni mogą korzystać fani rowerów i paralotni.
Osoby korzystające z Bike Park Kasina mają również do dyspozycji na miejscu regionalną Karczmę, serwującą smaczne posiłki. Klienci, którzy przyjadą z dziećmi będą mogli skorzystać z placu zabaw, a spragnionym słońca ośrodek oferuje wypoczynek na leżakach. Zapraszamy również tych, którzy preferują górskie wędrówki. Widok ze Śnieżnicy jest niezwykły i zachęca do powrotów w to niezwykłe miejsce.
Przesłaniem wszystkich stacji z Pingwinkiem jest zapewnienie takiej ilości rozrywki, aby każdy mógł spędzić ciekawie i aktywnie czas w górach. Po prostu - tutaj nuda się nie uda. Zapraszamy!

ŚWIĘTUJ Z NAMI 200 LAT OD POWSTANIA ROWERU!

Kasina Wielka to miejsce do tej pory znane z przyjaznego, zwłaszcza dla Małopolan, stoku narciarskiego. Obecnie staramy się rozwinąć ośrodek w całoroczny obiekt rekreacyjny. Bike Park Kasina jest kolejną realizacją tego planu. Pod względem rozmiaru - park rowerowy- jest prawdopodobnie największy w Polsce.

“W 1817 roku wynalazca o imponująco rozbudowanych personaliach wsiadł na skonstruowane przez siebie urządzenie i w ciągu godziny pokonał 12 kilometrów.” 200 lat temu Karl Drais zbudował pierwowzór roweru tzw. maszynę biegową. Pojazd wprawiano w ruch poprzez odpychanie się nogami od ziemi. Osiągana prędkość ok. 13-15 km/h.

W tym roku przypada 200 lat powstania roweru i chcemy poprzez swoje działania pokazać wyjątkowość tej rocznicy na terenie naszego województwa. Działania związane z ekologią wypromowały rower jako bezpieczny dla środowiska sposób transportu. Kolarstwo jest jedną z ulubionych form spędzania aktywnie czasu wolnego przez całe rodziny. I nie należy zapominać, że w wielu miejscach świata jest to podstawowy, codzienny środek transportu.

Rok ten jest też wyjątkowy pod tym względem w naszych ośrodkach: Słotwiny Arena i Kasina i w związku z tym podejmujemy akcje związane z rowerami. Za nami zawody rowerowe dla dzieci o Puchar Słotwin Areny. Kolejne działania po otwarciu Bike Park Kasina to przedszkole rowerowe, szkoła rowerowa i budowa pumptracka.

PROGRAM OTWARCIA BIKE PARK KASINA

Otwarcie Bike Park Kasina zostało zaplanowane na 1 lipca 2017 roku o godz. 11.00. Podczas otwarcia zaplanowane zostały:
- zawody rowerowe dla dzieci w 3 kategoriach wiekowych
- przedszkole rowerowe
- szkoła rowerowa
- testy sprzętu
- pokazy specjalne
Chcielibyśmy, aby rozpoczęcie działalności Bike Park Kasina było wielkim świętem dla wielbicieli roweru, również przy okazji tak znaczącej rocznicy, jak 200 lat od wynalezienia pojazdu, będącego jego pierwowzorem.

Sobota Start: 11.00 - 18.00

- uroczyste otwarcie Bike Park Kasina
- trening przed zawodami dziecięcymi ze szkoleniowcem
- przedszkole rowerowe dla dzieci
- strefa relaksu przy Karczmie
- Kubusiowy plac zabaw
- testy kamer Go Pro
- testy ochraniaczy
- konkursy - do wygrania karnety całoroczne
- grill/ognisko
- miasteczko wystawców

Niedziela Start: 11.00 - 18.00

- trening przed zawodami dziecięcymi ze szkoleniowcem
- zawody rowerowe dla dzieci
- przedszkole rowerowe dla dzieci
- strefa relaksu przy Karczmie
- Kubusiowy plac zabaw
- testy kamer Go Pro
- testy ochraniaczy
- konkursy - do wygrania karnety całoroczne
- grill/ognisko
- miasteczko wystawców

Zapraszamy.
U nas nuda się nie uda!

MTV 24
Źródło : Bike Park Kasina

Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica