Komunikat cotygodniowy GOPR Krynica 18-09-2015

Komunikat cotygodniowy GOPR Krynica 18-09-2015
GOPR Krynica swoim zasięgiem obejmuje Beskid Sądecki oraz zachodnią część Beskidu Niskiego. W razie zaistnienia jakiegokolwiek zagrożenia lub niebezpieczeństwa prosimy o kontakt pod alarmowe numery telefonów: 601 100 300 lub 985, 18 4712933

GOPR pełni całodobowy dyżur ratowniczy w :
Centralnej Stacji Ratunkowej w Krynicy Zdroju,
Rejonowej Stacji Ratunkowej w Piwnicznej Zdroju,

W najbliższy weekend 19-20.09.2015 pełnione będą dyżury ratownicze GOPR w :
Dyżurce GOPR Schronisko Przehyba,
Dyżurce GOPR Schronisko Bacówka Nd Wierchomlą,
Dyżurce GOPR Schronisko Łabowska Hala
Dyżurce GOPR Magura Małastowska (Beskid Niski),
Gościńcu Banica (Beskid Niski).

Wg prognoz pogody, w najbliższy weekend ma nastąpić obniżenie temperatury, jest duże prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu. Nasz ekwipunek powinien zawierać odzież chroniącą przed opadami deszczu. Tradycyjnie już prosimy o rozwagę i przypominamy o dobrym planowaniu wycieczek.
      Większość głównych szlaków turystycznych Beskidu Sądeckiego jest w dobrym stanie, pamiętajmy jednak iż w trakcie deszczu, oraz bezpośrednio po nim, szlaki mogą być śliskie i błotniste. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na części czerwonego szlaku, w relacji Radziejowa – Przehyba, gdzie w dalszym ciągu miejscowo prowadzone są prace leśne.
       Zachęcamy Państwa do ściągnięcia aplikacji „Ratunek”Możliwość ściągnięcia i zainstalowania aplikacji, a także więcej materiałów informacyjnych znajduje się na stronie projektu pod adresem:
RATUNEK.EU
Kronika zdarzeń :
W ostatnich dniach na terenie Beskidu Sądeckiego gościliśmy wielu zawodników w ramach festiwalu biegowego, ratownicy Grupy Krynickiej brali udział z zabezpieczeniu tej imprezy, w trakcie zmagań udzielona została pomoc piętnastu uczestnikom zmagań górskich, były to w głownie otarcia.
14.09.2015 godz. 11.30, Centralna Stacja Ratunkowa GOPR otrzymuje zgłoszenie od dyżurnego CPR112, 42 letnia turystka doznaje urazu stawu kolanowego w pobliżu Góry Parkowej. Na pomoc wyruszają ratownicy GOPR samochodem terenowym, po dotarciu na miejsce oraz udzieleniu niezbędnej pomocy, transportują poszkodowaną do szpitala w Krynicy Zdroju.
       15.09.2015 godz. 20.45 Centralna Stacja Ratunkowa GOPR otrzymuje zgłoszenie ze schroniska górskiego na Niemcowej, pomocy potrzebuje 24 latek, który sam skaleczył się nożem, ratownicy GOPR błyskawicznie udają się samochodem terenowym do schroniska, po udzieleniu pomocy transportują osobę do Piwnicznej Zdroju, skąd Pogotowie Ratunkowe transportuje poszkodowanego do szpitala w Nowym Sączu.

                                                                                                                               Grupa Krynicka GOPR

MTV 24


Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica