Koncert Królowej Krynickich Zdrojów

Koncert  Królowej Krynickich Zdrojów
Koncert Królowej Krynickich Zdrojów- najlepszej z matek odbył się 26 maja w Leśnym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Górze Parkowej, w specjalnie przygotowanym repertuarze koncertowym pięknych, porywających piosenek i pieśni wystąpili: Joanna Nawrot, Anna Sokołowska Alabrudzińska, Jakub Oczkowski, Olga Bończyk, Marcin Jajkiewicz oraz chór-vocal Masters pod kierownictwem Patrycji Kawęckiej Czerskiej.

Nie brakło pieśni dedykowanych mamom w dniu ich święta, w tym między innymi pięknej piosenki z ubiegłego roku – „Matko Krynickich Wód”, autorstwa Anny Bystroń-Jajkiewicz , w wykonaniu Anny Sokołowskiej-Alabrudzińskiej i Marcina Jajkiewicza, z towarzyszeniem orkiestry Arte Symfonika pod dyrekcją Mieczysława Smydy, opracowanej orkiestrowo przez Macieja Niecia.

Scenariusz, reżyseria Łukasz Lech. Prowadzenie Olimpia Górska, Łukasz Lech. Partnerem głównym wydarzenia było Województwo Małopolskie.

Koncert poprzedziła procesja spod Kościoła Zdrojowego do Leśnego Sanktuarium a następnie została odprawiona uroczysta Msza Św. przy Figurze Matki Bożej Łaskawej – Patronki Krynicy.

Na koncert zaprosił  ks proboszcz Bogusław Skotarek z parafii Wniebowzięcia NMP w Krynicy Zdroju, który obchodził w tym dniu 35-lecie posługi kapłańskiej. Koncert był retransmitowany na antenie TV Trwam w tym samym dniu o godzinie 22:00 oraz będzie go można jeszcze zobaczyć 3 czerwca o godz 14:10

Koncert Królowej Krynickich Zdrojów z najpiękniejszego i najważniejszego miejsca w Krynicy-Zdroju, tu gdzie bije serce uzdrowiska , bo tutaj jest jego Matka, Maryja w pięknej figurze, która od 1865 roku oczekuje na wszystkich potrzebujących, oczekuje na tych, którzy zawierzyli i na tych którzy się pogubili. Dzisiaj ten nasz koncert, chcemy dedykować naszej Maryi a także naszym Mamom, wszak 26 maja to Dzień Matki. Dodam tylko, że to rzeczywiście najpiękniejsze piosenki jakie powstały o Matce Boskiej Łaskawej, tej która panuje tutaj w krynickim Parku. I co najważniejsze dzisiaj tym koncertem składamy wdzięczność, że Matka Boża z Parku Zdrojowego stała się Patronką Krynicy. Tak oficjalnie i na zawsze. Tak, że przybywajcie tu państwo i bądźmy dla siebie życzliwi”powiedział Łukasz Lech, reżyser wydarzenia.

Ogromna radość, że ponownie w Krynicy, ogromna radość, że już po raz drugi w Sanktuarium Leśnym w Krynicy-Zdroju. Radość w tym większa, że w tym szczególnym dniu, w dniu Matki, gdzie większość dzisiejszego koncertu będzie właśnie dedykowana naszym mamom, wszystkim mamom. Dlatego cieszymy się, że jest tu tak państwa wiele, i że będziemy mogli uczestniczyć w tym pięknym, ważnym dla nas wszystkich święcie” – powiedział Jakub Oczkowski, ulubieniec publiczności, znany z wielu wydarzeń artystycznych.

No to ja na tą chwilę trochę prywaty, bo akurat dzisiaj na koncercie będą dwa utwory, do których moja żona napisała tekst i muzykę, która też jest mamą, także przy okazji tego święta będzie premiera tych dwóch utworów, mam nadzieję że się państwu spodobają” –powiedział Marcin Jajkiewicz, gwiazda programu „Jaka to melodia”, artysta związany z wieloma muzycznymi teatrami.

Andrzej Gulewicz MTV24

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica