Kontrabanda za ponad milion złotych zatrzymana przez funkcjonariuszy KaOSG

Kontrabanda za ponad milion złotych zatrzymana przez funkcjonariuszy KaOSG
Funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego KaOSG ujawnili w Rybniku znaczne ilości wyrobów tytoniowych oraz zatrzymali dwóch obywateli Polski.

Mężczyźni w wieku 53 i 29 lat zostali zatrzymani w związku z przewożeniem wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych w Rybniku zabezpieczono prawie 111 kg suszu roślinnego w postaci liści tytoniu. Dodatkowo ujawniono maszynę tnącą wraz z taśmociągiem i śladowymi ilościami tytoniu, wagę elektroniczną oraz opryskiwacz ogrodowy z bezbarwną cieczą.
Przeszukano również znajdujący się na miejscu zdarzenia samochód typu bus marki Peugeot. W pojeździe ujawniono i zabezpieczono 53 kostki o łącznej wadze prawie 1,5 tony suszu roślinnego w postaci liści tytoniu.

Wartość nielegalnego towaru oszacowano na 811 000 zł. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, z tytułu uszczupleń akcyzowych Skarbu Państwa straciłby ponad 1 137 000 zł.

Zatrzymanym mężczyznom zostały przedstawione zarzuty za popełnienie przestępstwa z art. z art. 65 par. 3 Kodeksu karnego skarbowego. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Dalsze czynności w sprawie prowadzone będą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Justyna Drożdż
             Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału SG
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica