Kradł elektronarzędzia, paliwo i akumulatory, w tym… z sygnalizatora świetlnego. Jego proceder przerwali sądeccy policjanci

Kradł elektronarzędzia, paliwo i akumulatory, w tym… z sygnalizatora świetlnego. Jego proceder przerwali sądeccy policjanci
Policjanci rozwikłali sprawę kradzieży, do których w maju i czerwcu br. dochodziło na terenie Nowego Sącza oraz gminy Chełmiec. Po wielu czynnościach operacyjnych trafnie wytypowali, zatrzymali, a następnie przedstawili zarzuty 20-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o popełnienie tych czynów.

Pierwsze zgłoszenie o włamaniu na budowę domu jednorodzinnego i kradzieży elektronarzędzi w gminie Chełmiec wpłynęło do policjantów po długim majowym weekendzie. Kolejne, kilka dni później, choć sprawcy nie udało się dostać do budynku. Następne, do których dochodziło na terenie Nowego Sącza, jak i gminy Chełmiec dotyczyły najczęściej kradzieży akumulatorów oraz paliwa z samochodów ciężarowych, ale też włamania na budowę biurowca. W tym ostatnim przypadku mężczyzna wyciął już 100 metrów kabli elektrycznych, jednak zanim zdążył je wynieść został przez kogoś spłoszony. Nietypowego włamania 20-latek podjął się jednak końcem maja, gdy ukradł akumulator ze skrzyni sygnalizatora świetlnego, znajdującego się na odcinku remontowanej drogi w Rdziostowie.

Swoim działaniem 20-latek nie tylko naraził na niebezpieczeństwo osoby podróżujące tą trasą, ale także na straty finansowe właścicieli okradzionych domów i samochodów, sięgające 22 tysięcy złotych.
Do zatrzymania mężczyzny doszło 15 czerwca na terenie jednej z sądeckich galerii handlowych. Tam zatrzymali go policyjni wywiadowcy. Natomiast funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej Policji zebrali w tej sprawie obszerny materiał dowodowy i 16 czerwca przedstawili mu liczne zarzuty kradzieży z włamaniem, w tym usiłowania i uszkodzenia mienia. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Iwona Grzebyk-Dulak
Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica