Krynica-Zdrój. Festiwal im. Jana Kiepury zostaje przeniesiony na rok 2021

Krynica-Zdrój. Festiwal im. Jana Kiepury zostaje przeniesiony na rok 2021
Profesor Tadeusz Pszonka Dyrektor Artystyczny Festiwalu im. Jana Kiepury, na konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miasta i Gminy w Krynicy-Zdroju poinformował, że w związku z sytuacją pandemii, która wystąpiła w kraju i na świecie tegoroczny Festiwal im Jana Kiepury został przeniesiony na rok 2021.

W konferencji prasowej wzięli udział: Piotr Ryba Burmistrz Krynicy-Zdroju, Julia Dubec-Dudycz Dyrektor Centrum Kultury, prof. Tadeusz Pszonka Dyrektor Artystyczny Festiwalu im. Jana Kiepury.

- „54 Festiwal im. Jana Kiepury został praktycznie zorganizowany w całości. Mieliśmy w planie zaproszenie , jak zwykle to w Krynicy bywało artystów od młodych początkujących z całego świata do już uhonorowanych, wspaniałych artystów, którzy w dzisiejszej dobie wiodą prym na światowych scenach operowych, wiele orkiestr, zespołów baletowych, laureatów międzynarodowych konkursów. Wydaje mi się , że cała sytuacja, która wystąpiła w naszym kraju i ogólnie na świecie upoważnia nas ze względów tak formalnych, jak i organizacyjnych po prostu w dzisiejszej dobie, w dzisiejszych czasach, niestety mimo tak zacnych artystów, orkiestr i wszelkiego rodzaju ludzi kultury powiedzieć, że nie będziemy mogli zrealizować tegoroczny festiwal. Nie chcemy narażać wspaniałej krynickiej publiczności, wspaniałej, która zawsze tłumnie przybywała do Krynicy, która obdarzała artystów gromkimi brawami, aplauzem oraz artystów, którzy chętnie przyjeżdżają do Krynicy by się spotkać , tak z Kryniczanami jak i z publicznością, która przyjeżdża. Mimo wszelkich naszych chęci nie możemy zrealizować festiwalu w tym roku i cały festiwal przenosimy na rok 2021, mając nadzieję, że Państwo przyjedziecie do Krynicy by być z artystami i podtrzymać wspaniałe tradycje, które tak pięknie rozwijały się przez 53 lata. Miejmy nadzieję, że uda się nam w następnym roku tak Państwa usatysfakcjonować jak udało się nam wszystkim, tak władzom miasta jak i Dyrekcji Centrum Kultury w 2019 roku” – powiedział prof. Tadeusz Pszonka Dyrektor Artystyczny Fesiwalu im. Jana Kiepury.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica