Krynica - Zdrój ogłosza konkurs na logo miasta

Krynica - Zdrój ogłosza konkurs na logo miasta
Krynica – Zdrój rozpisała konkurs na logo promujące miasto. W swoim założeniu ma ono przede wszystkim graficznie identyfikować uzdrowisko. Prace należy nadsyłać do 23 lutego.

Celem ogłoszonego konkursu jest zaprojektowanie znaku firmowego dla Krynicy - Zdroju, który będzie przede wszystkim promować uzdrowisko. Logo będzie wykorzystywane również do celów informacyjnych. Stanie się oficjalną identyfikacją graficzną miasta –„ Krynica - Zdrój posiada jedynie herb, będący jedynym znakiem identyfikującym miasto. – tłumaczy Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy – Zdroju – „Jednak w pewnych przypadkach użycie herbu jest niewskazane i uzasadnione jest zastąpienie go logiem”.
Oceniając prace Komisja Konkursowa weźmie pod uwagę oryginalność, nowoczesność i innowacyjność. Koncepcja graficzna powinna przykuwać uwagę, wzbudzać zainteresowanie i ciekawość. Projekt musi cechować estetyka, kreatywność, przy jednoczesnym zachowaniu roli promocyjnej i informacyjnej. Powinien być przystosowany do wykorzystania m.in. na przedmiotach codziennego użytku, banerach promocyjnych i reklamowych oraz poligraficznych, a także w wydawnictwach, grafice internetowej, w różnych formatach i rozmiarach.
  Konkurs jest skierowany do profesjonalnych firm, specjalizujących się w projektowaniu znaków graficznych, a także osób fizycznych projektujących znaki graficzne (studenci i absolwenci wyższych uczelni kierunków plastycznych, projektowania graficznego, wzornictwa). Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 000 zł.
    Konkurs trwa do 23 lutego, do godziny 15:30 (nieprzekraczalny termin składania prac konkursowych). Szczegółowe informacje i wyniki na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.krynica-zdroj.pl .

Małgorzata Kareńska fot. aut. 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe UM Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica