Krynica – Zdrój & „Razem dla Lwowa 2017”.

Krynica – Zdrój & "Razem dla Lwowa 2017".
Zakończyła się akcja charytatywna "Razem dla Lwowa 2017".  Dary tj. środki higieny i czystości, materiały opatrunkowe, leki i mleko w proszku trafią do polskich dzieci ze Lwowa i okolic oraz podopiecznych hospicjów.
 
Warunki życia na Ukrainie, zwłaszcza osób starszych i chorych są bardzo złe. Brakuje podstawowych środków higieny, leków pierwszej pomocy (bandaże, opatrunki, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, maści na odparzenia i odleżyny, środki przeciwgrzybiczne), a także pampersów, mleka w proszku, odżywek oraz witamin. Dary trafią do polskich dzieci we Lwowie i okolicach oraz do osób starszych, podopiecznych lwowskiego Caritas i tamtejszej katedry.
    To nie pierwsza akcja charytatywna z udziałem miast Krynicy – Zdroju, Nowego Sącza oraz Fundacji "Bratnia Dusza" (wcześniej Fundacja „Braterstwo”). W ubiegłym roku Sądeczanie zbierali dla polskich dzieci z Ukrainy przybory szkolne. Tym razem do Lwowa pojedzie 120 uczestników akcji, nie tylko motocykliści.
    Akcję pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka i burmistrza Krynicy -Zdroju Dariusza Reśki zorganizowali: Fundacja "Bratnia Dusza", forum sądeckich motocyklistów Motosacz.pl i Centrum Rozwoju Ukraińskiej Kultury i Samoorganizacji.
 
(MK). fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica