Krynica-Zdrój rozwija infrastrukturę uzdrowiskową. Polana Janówka otwarta

Krynica-Zdrój rozwija infrastrukturę uzdrowiskową.  Polana Janówka otwarta
Realizacja inwestycji na Polanie Janówka dobiegła końca. Ten zakątek Krynicy-Zdroju jest już dostępny dla kuracjuszy, turystów i mieszkańców.  Jest wspaniałym miejscem na odpoczynek i rekreację.

Powstał nowoczesny teren do spacerów, oświetlony stylowymi latarniami, obsadzony nowymi roślinami. Zmienił się wygląd fontanny. Zmodernizowano mostek na Palenicy.

Przyciąga wzrok altana z 1923 r. usytuowana obok pięknie wyremontowanej przez UKŻ Pijalni Jana. Miniatura altany została odtworzona na podstawie archiwalnych dokumentów. Nie brakuje stylowych, dopasowanych gustownie do otoczenia ławek. Dodatkową atrakcję stanowi pergola ze stałą ekspozycją obrazów dawnej Krynicy oraz obrazów Nikifora.

Charakter i klimat tego miejsca przypomina w pewnym sensie dawne historyczne czasy kurortu. Nie zapomniano o niepełnosprawnych. Makieta Polany Janówka została doposażona w krótki opis w języku Braille`a, dzięki czemu niewidomi mogą zapoznać się z historią Krynicy. Zamontowano również tablice informacyjne o występujących w tym rejonie gatunkach roślin jak również opisy zabytkowej pijalni czy pomnika Nikifora Krynickiego.

Wartość całej inwestycji wyniosła 6 mln zł.

Krynica-Zdrój posiada obecnie dwa pięknie odrestaurowane tereny spacerowo-parkowe: Park Dukieta z pomniem Dietla, dużą, nowoczesną, kolorową i grającą fontanną tzw. 100-ką oraz pomnikiem Bogusława Kaczyńskiego, park oddany do użytkowania w roku ubiegłym oraz niedawno oddaną do użytkowania Polanę Janówka.

Bardzo lubianym i uczęszczanym miejscem przez kuracjuszy, turystów i mieszkańców jest również nowoczesna, kolorowa fontanna usytuowana na Deptaku Krynickim w sąsiedztwie Pijalni Głównej.

Kurort zmienia z dnia na dzień swój wygląd. Obecnie trwają prace remontowe ciągów spacerowych oraz obrzeży i barierek przy potoku „Kryniczanka”. Dokonywana jest wymiana instalacji wodno kanalizacyjnej i burzowej przy ul. Nowotarskiego. Od podstaw zostaje odtwarzany budynek „Tatrzańska”, który został zniszczony przez pożar.

Krynica rozwija infrastrukturę uzdrowiskową, zgodnie z tradycją ale pod dyktando ducha czasu. Powstaje nowoczesne uzdrowisko dla wszystkich.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica