Krynica-Zdrój. W punkcie handlowym prócz prasy sprzedawano … narkotyki

Krynica-Zdrój. W punkcie handlowym prócz prasy sprzedawano … narkotyki
Krynica-Zdrój. W punkcie handlowym prócz prasy sprzedawano … narkotyki. Kobiecie, która je rozprowadzała policjanci zarzucili 118 przestępstw.

30 kwietnia br. Prokuratura Rejonowa w Muszynie skierowała akt oskarżenia do sądu przeciwko 51-letniej sądeczance, która w Krynicy-Zdroju popełniła liczne przestępstwa narkotykowe.

O losie kobiety niebawem zadecyduje sąd, jednak ustalenia w sprawie handlu narkotykami w uzdrowisku policjanci rozpoczęli jeszcze w roku 2019. Ich praca bazowała w zdecydowanej większości na metodach operacyjnych. To pozwoliło im ustalić kobietę, która dystrybuuje narkotyki w jednym z punktów handlowych oraz osoby, które je od niej kupują.

Efektem działań policjantów było zatrzymanie kobiety na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Gdy przeszukali jej mieszkanie, znaleźli jeszcze spore ilości narkotyków, które miały trafić do sprzedaży, a dokładnie 190 gramów marihuany i kilka amfetaminy.

Kobieta została doprowadzona do prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, jak również handlu nimi i uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu. Prokurator wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania i 51-latka trafiła za kraty.

Policjanci dotarli też do osób, które mogły zaopatrywać się u krynickiej dilerki. Część z nich potwierdziła zakup środków odurzających.

Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie kryniccy policjanci zarzucili kobiecie popełnienie 118 przestępstw narkotykowych, za które grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Wyciąg z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii związany z przedstawionymi zarzutami:
Art. 59. 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
2. Jeżeli sprawca czynu, o którym mowa w ust. 1, udziela środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej małoletniemu, ułatwia użycie albo nakłania go do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Iwona Grzebyk-Dulak
Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica