Krynicka Grupa GOPR podsumowuje pierwsze miesiące sezonu.

Krynicka Grupa GOPR podsumowuje pierwsze miesiące sezonu.
Podobnie, jak w poprzednich sezonach zimowych, tak i w tym ratownicy grupy Krynickiej GOPR czuwają nad bezpieczeństwem osób korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich regionu sądeckiego.
 
- "Wypadkowość na początku sezonu narciarskiego (grudzień) jest zbliżona do analogicznego okresu w roku poprzednim, pomimo że obecny  wystartował znacznie później". – mówi Maciej Więcek, rzecznik prasowy Grupy Krynickiej GOPR. – „Można to tłumaczyć trudnymi warunkami na trasach narciarskich oraz dużą  koncentracją ruchu narciarskiego w okresie noworocznym.
  Rodzaje urazów, które odnieśli amatorzy białego szaleństwa to  głównie  złamania podudzia, skręcania stawów skokowego oraz kolanowego, urazy barku, złamania przedramienia, urazy nadgarstków czy  „wybicie” palców. -"Na szczęście nie doszło do ciężkich urazów wielonarządowych, urazów wewnętrznych, miednicy, głowy czy kręgosłupa" – dodaje Maciej Więcek. - "Podsumowując,   do tej pory sezon narciarski,  mimo problemów ze śniegiem i sporym ruchem  na stotach,  przebiega wyjątkowo spokojnie". 
 
(MK) fot. aut. archiwum
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica