Ks. biskup Stanisław Salaterski udzielił sakramentu bierzmowania w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Krynicy-Zdroju

Ks. biskup Stanisław Salaterski udzielił sakramentu bierzmowania w parafii  pw. św. Antoniego Padewskiego w Krynicy-Zdroju
W parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Krynicy-Zdroju młodzież przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. biskupa tarnowskiego Stanisława Salaterskiego.

- „Duch Święty to podstawa naszej modlitwy, podstawa naszego nawracania się ku świętości. Próbujemy to młodym ludziom przypominać, a przy okazji dorosłym, abyśmy wytrwali w wierze.
Dla nas Krzyż, sakramenty, Duch Święty, Pismo Święte to droga do nieba. Ufam, że bierzmowanie w każdym z nas takie owoce przynosi.
Bierzmowanie jest kolejnym sakramentem wtajemniczenia, który dopełnia to, co rozpoczyna chrzest święty. A nade wszystko wprowadza w życie dojrzałych, odpowiedzialnych za tworzenie codzienności Kościoła, wiernych.
Sakrament bierzmowania przyjmuje się raz w życiu, ze względu na niezatarty charakter czyli znamię Chrystusa, które wyciska na duszy chrześcijanina” – powiedział ks. biskup Stanisław Salaterski.

Bierzmowanie składa się z trzech elementów: namaszczenia olejem krzyżma na czole ochrzczonego, nałożenia ręki biskupa na jego głowę oraz wypowiedzenia słów przez kapłana - Przyjmij znamię daru Ducha świętego.

Młodzież przygotowała swoje serca i sumienia na przyjęcie sakramentu bierzmowania, przyjmując kolejny sakrament wtajemniczenia po chrzcie świętym. Licznie przybyła do kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego w Krynicy-Zdroju, w tak szczególny i ważny dzień.

-„Bierzmowanie jest dla mnie jednym z najważniejszych sakramentów które bardzo dobrze, ściśle jednoczy z Panem Jezusem. Chciałem przyjąć sakrament bierzmowania ponieważ jest to dla mnie przekazanie Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz uzdolnienie do świadczenia o niej” – powiedział bierzmowany Oliwier.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot.aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica