Marianna Popiełuszko: Mordercom mojego syna wszystko przebaczyłam.

Marianna Popiełuszko: Mordercom mojego syna wszystko przebaczyłam.
"Mordercom mojego syna wszystko przebaczyłam. Niech im Bóg też przebaczy". To słowa Marianny Popiełuszko, matki bł. księdza Jerzego, kapelana „Solidarności” zamordowanego przez SB w 1984 roku. Umieszczono je wśród cytatów i mądrości ludowych na tablicach tylickiej Golgoty.

Za kościołem pw. Imienia Maryi w Tyliczu powstały dróżki różańcowe - kapliczki połączone "dziesiątkami" różańcowymi. Nad nimi króluje Golgota, która kształtem przypomina obraz wieży Babel. Inny cytat Marianny Popiełuszko, który wyryto w kamieniu - Kochać Boga, kochać ludzi - to do nieba prosta droga. Kochaj sercem i czynami, a będziesz z Aniołami”. Znajdują się tu również pomniki: bł. Jana Pawła II, Kardynała Wyszyńskiego, biskupa Piotra Tylickiego i króla Kazimierza Wielkiego – a obok nich bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
    Marianna Popiełuszko zmarła we wtorek (19 listopada) w białostockim Szpitalu Miejskim. Według jednych źródeł miała 93, a innych – 103 lata. Całe życie żyła z pracy na roli. Wraz z mężem Władysławem wychowała pięcioro dzieci, Teresę, Józefa, Alfonsa (zmienił imię na Jerzy), Jadwigę oraz Stanisława. Na początku lat 80. uczestniczyła w odprawianych przez syna Mszach za Ojczyznę. Po zabójstwie Jerzego Popiełuszki uczestniczyła w spotkaniach religijnych i rocznicowych, także z działaczami „Solidarności” oraz pielgrzymkach na Jasną Górę.

Małgorzata Kareńska fot. A. Gulewicz.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2015-05-09 08:53:27 - Jędrzej Bukowski ip:90.1.109.210
Byłem konsulem w Lille, kiedy Marianna z mężem brali udział w wyborach, Mam ich zdjęcia. Czy Państwu je wysłać do uzupełnienia wspaniałej Strony? Jędrzej Bukowski
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica