MCK Sokół: Dyskusje o zdrowiu Sądeczan na wiosnę.

MCK Sokół: Dyskusje o zdrowiu Sądeczan na wiosnę.
Fundacja Sądecka zorganizowała seminarium, podczas którego specjaliści rozmawiali o zdrowiu Sądeczan na wiosnę. Temat tegorocznych dyskusji stanowiły „Choroby cywilizacyjne XXI w. – Metody Leczenia oraz skuteczna profilaktyka”.

Seminarium „O zdrowiu Sądeczan na wiosnę” odbyło się po raz czwarty w sali Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. – „Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak śmiertelne żniwo zbierają obecnie choroby nowotworowe, cukrzyca czy choroby serca. Wiele nieszczęść można uniknąć prowadząc zdrowy tryb życia i systematycznie poddając się badaniom profilaktycznym” – mówi Jerzy Bochyński, wiceprezes Fundacji Sądeckiej. – „O wygłoszenie wykładów i moderowanie dyskusji poprosiliśmy wybitnych naukowców, dyrektorów szpitali i placówek medycznych, a także lekarzy – praktyków”. W gronie dyskutantów znaleźli się również urzędnicy państwowi oraz samorządowcy, odpowiedzialni za organizację służby zdrowia w Województwie Małopolskim. Nie zabrakło panelu poświęconego aktywizacji osób starszych i ochronie zdrowia w jesieni życia. Seminarium towarzyszyły stoiska z pomiarami ciśnienia krwi i poziomu cukru, a także wodami mineralnymi (np. „Kryniczanka”) i żywnością pochodzącą z Sądecczyzny.
    Organizatorem konferencji „O zdrowiu Sądeczan na wiosnę” jest Fundacja Sądecka. Patronat medialny: portal i miesięcznik „Sądeczanin”.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica