Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par z Krynicy

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par z Krynicy
Trzynaście małżeństw z terenu Miasta i Gminy Krynica - Zdrój obchodzi w tym roku „Złote Gody”. Dzisiaj (19 października) ponownie usłyszały one "Marsz Mendelsona". Tym razem w Starym Domu Zdrojowym melodię zagrała im Orkiestra Zdrojowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy. 

Z rąk burmistrza Dariusza Reśki pary małżeńskie otrzymały „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadawane przez Prezydenta RP. - to wyjątkowe wyróżnienia. Opierają się bowiem na dwóch wartościach: miłości i rodzinie. Przez te wszystkie lata pracowaliście państwo dla tego miasta. Życzę więc wam dalszych wspaniałych lat w zdrowiu. - mówił włodarz uzdrowiska, wznosząc toast lampką szampana.
     Wśród zaproszonych gości byli Teresa i Stanisław Kołodziejowie, którzy mogą pochwalić się Diamentowym czyli 60 - letnim stażem małżeńskim. Natomiast Złote Gody świętują: Maria i Jan Wieczorek, Kazimiera i Marceli Tabiś, Antonina i Tadeusz Sopata, Krystyna i Kazimierz Schabowscy, Barbara i Roman Prusak, Genowefa i Tadeusz Halota, Maria i Stanisław Juszyńscy, Maria i Michał Kieblesz, Maria i Mieczysław Konar, Aniela i Władysław Kotlarz, Maria i Jerzy Molczyk oraz Teresa Piękoś.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica