Międzynarodowe spotkanie uczestników „Pryzmatu” w Krynicy Zdroju

Międzynarodowe spotkanie uczestników "Pryzmatu" w Krynicy Zdroju
     W Krynicy - Zdroju goszczą uczestnicy programu „Pryzmat” z Grecji, Niemiec, Turcji, Słowacji i Bułgarii. Jest to wielostronny partnerski projekt, który ma za zadanie jednoczyć różne kultury. Umożliwia poznawanie historii krajów, biorących w nim udział. Uczy, że tak jak przez pryzmat przechodzi światło, należy być tolerancyjnym dla innych tradycji i religii.

     Dzisiaj (24 września) w Urzędzie Miasta goście spotkali się z Janem Boligłową, pełnomocnikiem burmistrza Miasta i Gminy Krynica. Dowiedzieli się m.in. o leczniczych właściwościach tutejszych wód mineralnych, historycznej wizycie księżniczki holenderskiej Juliany w 1936 roku, a także Festiwalu im. Jana Kiepury i Forum Ekonomicznym. Goście z Turcji byli zainteresowani ewentualnym partnerstwem z Krynicą. Jan Boligłowa odpowiedział, że możliwość nawiązania kontaktu istnieje z którymś z tamtejszych uzdrowisk. Tradycją jest bowiem, że miastami partnerskimi Krynicy są miejscowości uzdrowiskowe. Po ponad półgodzinnym spotkaniu uczestnicy „Pryzmatu” przeszli do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. Tutaj odbył się uroczysty apel, a także wspólne gotowanie oraz degustacja narodowych potraw. W programie uczestnicy Pryzmatu mają m.in. zwiedzanie grodu Kraka nad Wisłą.

Przypomnijmy

Projekt „Pryzmat” rozpoczął się 1 sierpnia 2011, a zakończy 11 czerwca 2013. Zaangażowane są w niego szkoły m.in.  z : Grecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Bułgarii i Polski. W sumie w projekcie uczestniczy 160 uczniów oraz 20 nauczycieli. Na realizację programu przyznano dofinansowanie w wysokości 20 tyś euro. W ramach „Pryzmatu” zaplanowano 9 wyjazdów do poszczególnych krajów.
(red. M) fot. aut
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica