Minister Janusz Żbik: Krynickie konferencje – ważne dla obszaru budownictwa.

Minister Janusz Żbik: Krynickie konferencje – ważne dla obszaru budownictwa.
W piątek (20 września) zakończyła się kilkudniowa 59. Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk oraz Komitetu Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Kierowana jest nie tylko do kadry naukowej, ale także projektantów i wykonawców oraz inwestorów. 

Za cel tegorocznej konferencji organizatorzy postawili promocję wiedzy na temat budownictwa związanego z rolnictwem i przemysłem rolno – spożywczym, a także  jej transfer do środowiska praktyków oraz inwestorów. - "Te krynickie konferencje – dla całego środowiska związanego z obszarem budownictwa – są bardzo ważne. Od 59 lat - to wielka tradycja. Przyjeżdżamy tutaj, aby się spotkać, uczyć i rozmawiać na tematy ważne, nie tylko w zakresie projektowania i wykonawstwa, ale również legislacji" – mówi Janusz Żbik, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Budownictwa Transportu i Gospodarki Morskiej. - Istnieje takie piękne powiedzenie - Idź przez życie tak, aby ślady twych stóp cię przetrwały. My, ludzie związani z budownictwem mamy taką możliwość. Z przyjemnością wręczałem nagrody młodym inżynierom, projektantom. Możemy się nimi pochwalić". – dodaje minister.
    Obszary wiejskie – to ponad 90% obszaru Polski. Mieszka  na nich prawie 40% ogółu ludności kraju. Inwestycje w rolnictwo i przemysł rolno – spożywczy są zatem szczególną szansą regionów rolniczych. - "To jedna z najlepszych konferencji w środowisku budowlanym o charakterze naukowym, która promuje nowe badania w dziedzinie różnych typów konstrukcji. Każdy doktorant, który chce zrobić karierę musi na niej być i się zaprezentować. A przede wszystkim - posłuchać ciekawych rzeczy, których nie jest w stanie sam zdobyć" – zauważa prof. Renata Kotynia, Wydział Budownictwa, Architektury, Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Natomiast doktorantka inż. Aleksandra Krampikowska, z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, Wydział Budownictwa i Architektury twierdzi – „Konferencja ta daje młodym dużo możliwości. Można tu na przykład nawiązać kontakty z naukowcami, których znaliśmy tylko z książek. Teraz z nimi porozmawiamy i zdobywamy cenną wiedzę”. 
   W części problemowej konferencji omawiano zagadnienia pokazujące specyfikę różnych obiektów budowlanych na terenach wiejskich z punktu widzenia nauki i praktyki. Zaprezentowano ogólne kierunki rozwoju, jak i innowacyjne rozwiązania techniczne

Małgorzata Kareńska 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica