Minister sportu - gościem XXVII Forum Ekonomicznego

Minister sportu - gościem XXVII Forum Ekonomicznego
Witold Bańka, minister sportu i turystyki uczestniczył w krynickim XXVII Forum Ekonomicznym. Wziął udział w panelu dyskusyjnym „Sport jako nowoczesne narzędzie dyplomacji”.
 
Miniester Sportu i Turystyki Witold Bańka uczestniczył w panelach dyskusyjnych "Sport jako nowoczesne narzędzie dyplomacji" (5 września)  oraz "Piłka nożna - biznes warty gry? "(6 września). Paneliści opowiadali na pytania, dlaczego należy inwestować w sport wyczynowy w kontekście promocji Polski na świecie? Mówili o ważności synergii sportu i turystyki. Wybitni sportowcy są często ambasadorami naszego kraju za granicą. 
   Zanim został ministrem, Witold Bańka (ur. 1984r)  wielokrotnie reprezentował Polskę w lekkoatletyce na dystansie 400 metrów. Był złotym medalistą Lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4×400 metrów w Erfurcie (2005 r) oraz złotym i srebrnym medalistą Letnich Uniwersjad w Bangkoku i Belgradzie (2007 i w 2009). Zdobył też brązowy medal lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Osace.
   Oficjalnie karierę sportową zakończył w 2012 roku. Przez ostatnie lata działał w branży public relations. Realizował szkolenia z zakresu relacji z mediami i wizerunku. Współpracując z czołowymi przedsiębiorstwami, tworzył dla nich produkcje reklamowe i strategie PR-owe.
    W listopadzie 2015 roku został powołany na ministra sportu i turystyki. Jest absolwentem politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

(MK) fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica