Modernizacja Starego Domu Zdrojowego & pawilony handlowe na Deptaku.

Modernizacja Starego Domu Zdrojowego & pawilony handlowe na Deptaku.
1 listopada Stary Dom Zdrojowy został wyłączony z użytkowania. Przed zabytkowym budynkiem pojawił się dźwig, rozpoczęły się prace inwestycyjno – remontowe. Obiekt jest remontowany od skrzydła południowego, w którego piwnicach znajduje się baza zabiegowa. 

Stary Dom Zdrojowy zostanie zmodernizowany od piwnic po dach. Powstanie tu ok. 60 miejsc o wysokim standardzie hotelowym. Od tamtej strony planowana jest budowa windy. Obiekt zostanie też skomunikowany wewnętrznie. - Tak jest przygotowany projekt, aby obok funkcji sanatoryjnej, pojawiła się też rehabilitacyjna. Docelowo chcemy, aby powstało centrum rehabilitacji. Dodatkowo wykonana zostanie instalacja doprowadzenia gaz do Starego Domu Zdrojowego, który w najbliższych kilka latach uzyska tę lokalną kotłownię. - tłumaczy Ireneusz Niemiec, prezes uzdrowiska Krynica - Żegiestów.
     Na Deptaku to nie koniec prac inwestycyjnych. Póżną jesienią ubiegłego roku rozpoczęto budowę pawilonów handlowych wzdłuż Kryniczanki, wstrzymane w okresie zimowym. Umowę z wykonawcą podpisano 16 listopada. Jak informuje Biuletyn Informacyjny Krynicy - Zdroju, przedsięwzięcie realizuje firma budowlana Termo - Bud z Cieniawy. W ramach inwestycji wzdłuż Bulwarów Dietla zaplanowano budowę czterech budynków przeznaczonych na działalność handlową. W czterech budynkach znajdą miejsce cztery osobne pomieszczenia, każde o powierzchni użytkowej 15. Metrów kwadratowych. Natomiast w czwartym - będą zlokalizowane trzy pomieszczenia i dodatkowo ogólnodostępna toaleta. Zaprojektowano murowaną konstrukcję pawilonów na bazie piaskowca, wraz z drewnianymi elementami oraz dachem czterospadowym, o dwóch połaciach oddzielonych niewielką ścianką. Poza tym powstanie pergola plenerowa wraz z placem, która latem będzie miejscem wypoczynku. Zakończenie prac jest przewidziane w maju br. Całkowity koszt inwestycji ok. 1. 5 mln złotych.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica