Moralność Pani Dulskiej – spektakl Teatru Robotniczego w Nowym Sączu 21 lutego 2022, godz. 18:00

Moralność Pani Dulskiej – spektakl Teatru Robotniczego w Nowym Sączu 21 lutego 2022, godz. 18:00
Spektakl Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego jest powrotem jego reżysera – Janusza Michalika – do tematu „dulszczyzny” po prawie 26. latach od poprzedniej realizacji w Teatrze Robotniczym tragifarsy kołtuńskiej Gabrieli Zapolskiej, ukazującej ludzką głupotę, pazerność, skąpstwo oraz zakłamanie.

Uniwersalna i ponadczasowa opowieść, jej pesymistyczny wydźwięk, nic nie tracą ze swej aktualności, pomimo że sztuka została napisana i wystawiona po raz pierwszy przed stu piętnastu laty.

Jej akcja toczy się w mieszkaniu Dulskich we Lwowie. Poznajemy Państwa Dulskich oraz ich trójkę dzieci – dwie córki i syna Zbyszka, który romansuje ze służącą Hanką, na co Pani Dulska przymyka oko. Uważa ona, że „na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział”. Niespodziewanie Hanka zachodzi w ciążę. Zbyszko Dulski, przez moment zbuntowany przeciw kołtuństwu rodziny, chętnie wycofuje się jednak z afery, pozostawiając matce „załatwienie sprawy”.

Wystąpią:
Monika ZAGÓROWSKA (Pani Dulska), Sławomir BODZIONY (Pan Dulski), Jakub MICHALIK (Zbyszko Dulski), Agnieszka LEŚNIAK (Hesia Dulska), Agata KORWIN (Mela Dulska), Jolanta MRÓWKA (Juliasiewiczowa z Dulskich), Aleksandra SEBALD (Lokatorka), Eryka ŚREDNIAWA (Hanka) i Monika BULIŃSKA (Tadrachowa).

W przedstawieniu wykorzystano – dzięki uprzejmości Limanowskiego Domu Kultury – elementy scenografii i kostiumy autorstwa Wiesławy FRĄCZEK, Zofii ŚLEZAK i Mariana FLORKA.
***
BILETY: 20 zł, *1 zł
DODATKOWE INFORMACJE:
*Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).

Bilety są dostępne w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) oraz online na stronie www.mcksokol.pl


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: MCK „Sokół” Nowy Sącz
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica