Muszyna. Dzień Pracownika Socjalnego w POW.

Muszyna. Dzień Pracownika Socjalnego w POW.
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego 21 listopada (poniedziałek) w Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie odbyło się uroczyste spotkanie. Wzięli w nim udział m.in. Adam Mazur, radny Powiatu Nowosądeckiego, a także pracownicy i podopieczni placówki, zaproszeni goście.

Wicestarosta Mieczysław Kiełbasa, składając życzenia podziękował pracownikom socjalnym za ich cierpliwość i wyrozumiałość wobec podopiecznych. – „Na terenie Powiatu Nowosądeckiego jest wiele ośrodków niosących pomoc osobom niepełnosprawnym. Placówki te są dobrze zarządzane, a dzięki wam chorzy czują się potrzebni i mogą funkcjonować w społeczeństwie”.
    Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie jest dzienną placówką, przeznaczoną dla 42 osób chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo. Zapewnia między innymi rehabilitację społeczną, terapię zajęciową, zajęcia rekreacyjno - sportowo - kulturalne oraz poradnictwo specjalistyczne. Wszyscy uczestnicy mają do dyspozycji pracownię arteterapii (lecznie przez sztukę), muzykoterapii, fizjoterapii, pracownię komputerową i kulinarną.
******
Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest od 1990 roku. Upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga - Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej. Osoby, które wykonujące zawód pracownika społecznego muszą posiadać wiele niezbędnych cech m.in.: zdolność rozumienia drugiego człowieka, życzliwość, wrażliwość, budzenie zaufania, tolerancyjność, umiejętność poszanowania godności każdego człowieka, solidaryzowanie się z osobami potrzebującymi i cierpiącymi.
 
Małgorzata Karenska foto. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica