Muszyna. Letni Sezon Turystyczny 2015 – zainaugurowany.

Muszyna. Letni Sezon Turystyczny 2015 – zainaugurowany.
Rajd Rowerowy „Odkryj Szlak”, bezpłatne wycieczki autokarowe Szlakiem Architektury Drewnianej, koncerty, wystawy oraz piknik rodzinny – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników oficjalnego otwarcia Letniego Sezonu Turystycznego.

W sobotę, 23 maja w Muszynie oficjalnie otwarto Letni Sezon Turystyczny 2015. I chociaż pogoda nie dopisała, było zimno i padał deszcz, Amfiteatr „Zapopradzie” przez cały dzień licznie odwiedzili mieszkańcy uzdrowiska oraz turyści. Dla nich przygotowano wiele atrakcji. Promowano m.in. Szlak Architektury Drewnianej, Małopolski System Informacji Turystycznej i II urodziny Campera Małopolskiego.
– "W ubiegłym roku liczba turystów, którzy odwiedzili Małopolskę przekroczyła 13 mln osób. Z tego ponad 3 mln to byli turyści zagraniczni. To najlepszy wynik spośród wszystkich polskich regionów. Poprzeczka jest postawiona naprawdę bardzo wysoko – cieszy się Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego – "Ruszamy z nową pulą funduszy europejskich, z której małopolska turystyka może liczyć na spore wsparcie. Będziemy tworzyć nowe atrakcje turystyczne nie tylko z samorządowcami, ale również z przedsiębiorcami. W Małopolsce będzie się wiele działo przez cały rok" 
     Imprezie towarzyszyły stoiska twórców regionalnych. Nie obyło się bez degustacji lokalnych przysmaków. W kulinarnej rywalizacji na najlepiej skomponowanego „Małopolskiego bajgla” zmierzyli się samorządowcy: burmistrz Jan Golba, marszałek Marek Sowa i Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz mieszkańcy i turyści. Można było również spróbować jazdy konnej, obejrzeć pokazy tańca, posłuchać koncertu dzieci i młodzieży z muszyńskiego MGOK. Nie zabrakło również oferty dla najmłodszych (park linowy, dmuchane zjeżdżalnie, basen z piłeczkami). Nie doszedł jedynie do skutku lot balonem. Natomiast wieczorny koncert Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego oraz Big Bandu Małopolskiego zainaugurował 9. edycję Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” – cyklu koncertów organizowanych w zabytkowych obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej.
 Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego 2015 zorganizowana przez Małopolską Organizację Turystyczną oraz Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, odbywała się pod hasłem „Smakowite gorlicko – sądeckie zaprasza”.

Małgorzata Kareńska fot. aut.


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica