Myśliwi Nowosądeckiego Okręgu PZŁ pomagają służbie zdrowia

Myśliwi Nowosądeckiego Okręgu PZŁ pomagają służbie zdrowia
W odpowiedzi na apel Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu, członkowie kół łowieckich okręgu wsparli finansowo zakup środków ochrony osobistej oraz sprzętu i leków wykorzystywanych w zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń koronawirusem COVID-19.

W czasie tej akcji, koła łowieckie zebrały 55 600 zł, a Zarząd Okręgowy uzupełnił tę kwotę sumą 7 000 zł.

Zgodnie z deklaracją myśliwych, którzy chcieli wesprzeć szpitale z najbliższej okolicy łączna kwota 62 600 zł została podzielona i przekazana dla: Szpitala im. Jana Pawła II w Nowym Targu, Szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, Szpitala im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej, Szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju, Szpitala im. dr T. Chałubińskiego w Zakopanem i Szpitala im. H. Klimontowicza w Gorlicach. Wsparciem objęto również Sądeckie Pogotowie Ratunkowe.

Łowczy Okręgowy Bogusław Rataj przekazał Dyrektorom szpitali vouchery potwierdzające dar środowiska myśliwych dla służby zdrowia.

Kolejny raz myśliwi udowodnili, że są grupą wrażliwą na potrzeby innych a do tego dobrze zorganizowaną, solidarną i odpowiedzialną.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu serdecznie dziękuje za włączenie się w akcję następującym Kołom Łowieckim:

Bażant w Bobowej, Bór w Spytkowicach, Cietrzew w Ochotnicy Dolnej, Cis w Nowym Sączu, Darz Bór w Nowym Sączu, Dzik w Gorlicach, Dzik w Porębie Wielkiej, Głuszec w Nawojowej, Głuszec w Nowym Targu, Gorce w Kamienicy, Gorce w Nowym Targu, Grabina w Bieczu, Grunwald w Mszanie Dolnej, Hubert w Tymbarku, Jarząbek w Łącku, Jaworz w Limanowej, Jaworzyna w Muszynie, Krokus w Nowym Targu, Lis w Korzennej, Lubań w Krościenku, Łoś w Łososinie Dolnej, Magura w Gorlicach, Orzeł w Grybowie, Ostra w Limanowej, Ponowa w Nowym Targu, Przehyba w Szczawnicy, Rogacz w Nowym Sączu, Rosomak w Poroninie, Rosomak w Śnietnicy, Ryś w Gorlicach, Ryś w Jabłonce, Ryś w Starym Sączu, Sabała w Zakopanem, Skiełek w Łukowicy, Sokół w Krynicy Zdroju, Szałas w Ujanowicach, Szarak w Gorlicach, Szarak w Jodłowniku, Szarak w Nowym Sączu, Szarak w Nowym Targu, Watra w Zakopanem, Wspólnota w Witowie, Żbik w Nowym Sączu.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Przewodniczący Zarządu Okręgowego Łowczy Okręgowy w Nowym Sączu
Bogusław Rataj
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica